Tüzmen; 'Yaptığımız her işin arkasındayız!'

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen; Irak ile gerçekleştirilen ham petrol ticaretinde Dış Ticaret Müsteşarlığı bürokratları tarafından bazı özel firmalara izin verilerek devletin zarara uğratıldığı iddiasının dayanaktan yoksun olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun hakkında soruşturma açtığı iddiaları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Bakan Tüzmen, Irak'ta yaptıkları her işin arkasında olduklarını belirterek, "Bugün de olsa yine o işleri yaparız. Yapılanların hepsi devletin bilgisi dahilindedir. Belgeleri devletin arşivindedir" diye konuştu.

Hakkında soruşturma açıldığına ilişkin kendisine ulaşan bir belge bulunmadığını ve konuyu Başbakan ile görüşmediklerini kaydeden Tüzmen, şöyle dedi:

"Bu projeyi 1991'de yürürlüğe koyabilseydik, bölgedeki kişi başına gelir 7 bin doları geçerdi. Eğer binlerce şoför esnafına iş bulmanın, yüz binlerce insanımıza istihdam s ağlamanın, binlerce esnafımızın kapanan kepenklerini açtırmanın, bölge ekonomisini yeniden canlandırmanın, fabrikalarımızı çalıştırmanın, kapasitelerini artırmanın, ülkemize milyonlarca dolar kazandırmanın bir bedeli olacaksa bu bedeli severek ödemeye hazırız."

Bakan Tüzmen, "İstifaya mı zorlanıyorsunuz?' şeklindeki bir soruya ise, "Hiç zannetmiyorum. Açık açık konuşulur, bu şekilde hareketlerle olmaz" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious