Tüzmen'den esprili yanıt

Tüzmen'den esprili yanıt .9956
  • Giriş : 08.08.2007 / 16:51:00

Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'i Bağdat'a davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kalabalık bir heyetle dün Ankara'ya gelen Irak Başbakanı Nuri El Maliki ve beraberindekiler bu sabah saatlerinde Türkiye'den ayrıldı. Irak Başbakanı Maliki, Türkiye'deki temasları süresince kendisine eşlik eden Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile uğurlama sırasında bir süre sohbet etti.

Sohbet sırasında Maliki ve Dışişleri Bakanı Zebari Tüzmen'e, "Siz savaştan önce sık sık Bağdat'a gelirdiniz. Şimdi hiç gelmiyorsunuz, sizi Bağdat'a bekliyoruz" dedi. Bunun üzerine Bakan Tüzmen de esprili bir şekilde, "Doğru ben savaş öncesinde Bağdat'a çok sık geldim. Irak'a ne söz verdiysem yaptım. Tren seferleri başlattım. THY uçağını getirdim, ortak çok iş yaptım. Hiçbir gezimden elim boş dönmedim. Her gidişimde 400-500 milyon dolarlık kontrat imzaladım. Şimdi siz de 500 milyon dolarlık kontrat garanti edin hemen iş adamlarını toplayıp geleyim" karşılığını verdi.

Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için yapılması gereken konularla ilgili görüşmeler de yapan Bakan Tüzmen, Irak ile çok boyutlu ortaklık ve işbirliği anlaşması yapmak istediklerini söyledi.

CNN TÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious