Tüzmen'den siyasilere hassas uyarı

Tüzmen'den siyasilere hassas uyarı.14496
  • Giriş : 18.10.2008 / 12:13:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, siyasette sinirlere ve dile hakim olup, yapılan haksızlıklara karşı affedici olundukça büyündüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi Eğitim Programı'na katılmak üzere Trabzon'a gelen Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, yaptığı konuşmada, kursiyerlere "Önce vatan diyebiliyorsanız siyasete girin." önerisinde bulundu.

Siyasetin fedakârlık isteyen bir iş olduğunu vurgulayan Tüzmen, "Eğer siyaset yapacaksanız 3 şeyi açık tutacaksınız. Bunların birincisi, evinizin kapısı açık olacak. Vatandaş size ulaşabilecek. İkincisi, sofranızı açık tutacaksınız. Üçüncüsü, eliniz açık olacak. Elinizden geldiğince herkese yardımcı olacaksınız. Bunu yaptığınız zaman sizin de bereketiniz artar. Dünyanın dengesi de bunun üzerine kurulmuştur. Her şey paylaştıkça çoğalır. Ve son olarak kendinizi sürekli yenileyeceksiniz." dedi.

Siyasette 3 şeyin de kapalı, bağlı tutulması gerektiğine değinen Tüzmen, bunları da şöyle sıraladı: "Birincisi, belinizi bağlı tutacaksınız. İkincisi, gözünüzü kapalı tutacaksınız. İnsanlara kötü bakmanın, herkesi kötü görmenin bir anlamı yok. Üçüncüsü ve en önemlisi ise diliniz bağlı olacak. Eğer sinirlerinize hakim olabiliyorsanız, size birisi hakaret ederken dilinizi bağlayabiliyorsanız o zaman büyüyorsunuz. Yapılan haksızlıklar karşısında zaman zaman biz de cevap veriyoruz ama bu bizi aşağı çekiyor. Yalan yanlış haberlerle insanları yıpratmaya çalışmakla hiç bir yere varılmıyor."

Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi Eğitim Programı'nın açılış törenine Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, AK Parti İl Başkanı Muhammet Balta, belediye başkanları ve kursiyerler de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*