TV kasedi delil olacak

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Eşi Uğur Kılıç'ı öldürttüğü iddia edilen Alaattin Çakıcı'nın yargılanmasına, Bursa Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ugünkü duruşmaya, Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanık Alaattin Çakıcı katılmadı. Avukatı Muammer Demirtaş'ın katıldığı duruşma yaklaşık 2 dakika sürdü. Mahkeme heyeti, geçtiğimiz celsede Çakıcı'nın avukatı Muammer Demirbaş'ın talebi üzerine Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) aracılığıyla 20.01.1995 tarihinden geriye doğru 3 ay içerisinde maktüle Uğur Kılıç'ın televizyonlarla yaptığı röportajların görüntü kasetlerinin çözümlenmesi için Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilmesini kararlaştırdı.

Dündar Kılıç'ın kızı ve Alaattin Çakıcı'nın da eski eşi olan Uğur Kılıç, 20 Ocak 1995 tarihinde Uludağ'da, Abdurrahman Keskin tarafından silahla öldürülmüştü. Abdurrahman Keskin, Uğur Kılıç'ı öldürmekten dolayı hapis cezasına çarptırılmış ve yapılan incelemeler sonrasında Uğur Kılıç'ın öldürülmesinde azmettiricilik yaptığı ileri sürülen Alaattin Çakıcı gözaltına alınmıştı. 1995 yılından bu yana Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Uğur Kılıç'ın öldürülmesi davası bu zamana kadar çok kez ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious