TV lisansından sonra rafineri lisansı mı?

TV lisansından sonra rafineri lisansı mı?.9705
  • Giriş : 06.11.2008 / 23:51:00

Mersin'deki petrol rafeneri lisansı için Doğan'a yeşil ışık mı yanıyor? Hükümet düğmeye bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir dönem Başbakan Erdoğan'la Aydın Doğan arasında, büyük kavgaya neden olan Petrol Ofisi'nin Mersin'de kuracağı rafenerisi için lisans izni çıkıyor iddiası..

Ankara'da kulislere sızan bilgilere göre, hükümet, Aydın Doğan'ın Petrol Ofisi için istediği lisans için düğmeye bastı..

Hükümet, Aydın Doğan'a, rafeneri kurması için lisans verecek..
Ancak, lisans hemen verilmeyecek..

Bir anlamda Aydın Doğan, trafikteki gibi sarı ışıkta bekletilecek..
Muhtemelen önümüzdeki Mart ayına kadar Doğan medya grubunan yayınları, Mersin'de kurulması hedeflenen rafenerinin de kaderini belirleyecek..

Yani, rafineri için gerekli lisansa yeşil ışık yakma düğmesi bir anlamda Aydın Doğan'ın parmaklarının ucunda olacak..

KAVGA NASIL ÇIKTI..

Erdoğan ile Aydın Doğan'ı kanlı bıçaklı eden kavganın tohumları Mart ayında Başbakan'a gönderilen bir mektup ile atıldı.

Mektupta Aydın Doğan Avusturyalı ortağı OMV'nin beklentilerini dile getirdikten sonra 'Bizim için Mersin'de petrol rafinerisi açmanın çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Ancak nedense izin konusunda sürekli sorun çıkarıyorsunuz' deniliyordu.

BONUS OLARAK RAFİNERİ

Rafineri Aydın Doğan için gerçekten de çok önemliydi. Çünkü Doğan yüzde 50'sini 530 milyon dolara aldığı PO hisselerinin sadece yüzde 34′ünü, OMV'ye 1 milyar Euro'ya satmış, bu pahalı alışverişin bonusu olarak Mersin'de açılacak rafineriyi vaat etmişti.

HÜKÜMET ADIM ATMADI

Zaman geçiyor, ortak OMV'nin hoşnutsuzluğu artıyor, ama hükümet rafineri konusunda adım atmıyordu. Doğan 'Deniz Feneri' davasıyla hükümeti köşeye sıkıştırmaya kalkınca ipler bir anda koptu.

CNN TÜRK KARASAL YAYIN HAKKI

RTÜK Başkanı Zahit Akman kısa bir süre önce Doğan Gurubuna ait CNN Türk kanalına karasal yayın hakkı sağlayan düzenlemeyi imzalamıştı..

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*