TV'de Amerika ile yarışıyoruz

TV'de Amerika ile yarışıyoruz.18144
  • Giriş : 05.08.2008 / 06:11:00
  • Güncelleme : 04.08.2008 / 23:51:49

Televizyon sektöründe son yıllarda Türkiye'de yaşanan gelişmeler yapımcıları da bir hayli iddialı hale getirdi. Altıoklar Prodüksiyon'un ortaklarından Mehmet Altıoklar, 'Çok ilerideyiz' diyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanaltürk'te Sevim Gözay'ın sunduğu 'Cosmoplus' programına konuşan Altıoklar Prodüksiyonun ortaklarından Mehmet Altıoklar, bir sinema filminin büyüklüğü kadar bir diziyi 10-15 günde tamamlayabildiklerini anlattı.

Altıoklar, dizi bölümlerinin reklam nedeniyle 85-90 dakika çekilmesi gerektiğini hatırlatarak, "Gerçekten bizim üretim sektörünün çok ileriye gittiğini düşünüyorum. Benim bakış açım böyle, bizim çok ileride olduğumuz yönünde" diye konuştu.

AMERİKA İLE YARIŞIYORUZ

Altıoklar Prodüksiyon Programlar Sorumlusu Müge Turanlı'da programlar konusunda Amerika'da yapılan her şeyin burada da yapıldığını anlattı.

Turanlı, "Programcılıkta da Amerika ne yapıyorsa aynısını yapıyoruz. Bire bir aynı formatları uyguluyoruz. Aynı dekorları yapabiliyoruz. Ama tabii ki maliyetlere baktığımızda Türkiye'yi o anlamda çok başarılı buluyorum. Amerika'nın neredeyse 20'de biri maliyetlere malediyoruz" diye konuştu.

Müge Turanlı, televizyon sektöründe olan herkesi çok başarılı bulduğunu ve kendilerinin Amerika'da bu işi yapmaları durumunda çok iyi işler yapacaklarını ifade etti.

TELEVİZYONGAZETESİ


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*