Tv'den ulaşan yardım eli

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Kimse Yokmu Derneği iki yaşındaki kalbi delik Gizem ve kemik erimesi hastası Tahir Gedik kardeşler için seferber oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dernek, Seydişehir Saadetler Mahallesi'nde yaşamın zorluklarına göğüs germiş ve yaşama mücadelesi veren bir ailenin öyküsünü ele aldı. Geçim sıkıntısı çeken ve zor durumda oldukları tespit edilen Gedik ailesine gerekli yardımların yapılması için harekete geçildi. Aile fertlerinden Tahir (18) kemik ve kas erimesinden dolayı 6 yaşından bu tarafa yatalak, hareket edemiyor. Gün geçtikçe ailenin gözlerinin önünde eriyip gitmesi ve aile fertlerinin bu olay karşısında bir şey yapamamaları aile fertlerini perişan etti. Ailenin küçük Gizemnur'u down sendromu hastası. Ayrıca Gizem'in kalbi delik. Bir sene önce anjiyo olmuş. Kalbinden ameliyat olması gerekiyor ama ailenin maddi durumu çok kötü.

Küçük Gizemnur'un hastalığı için hiçbir şey yapılamaması ve onunda ağabeyi gibi gözler önünde eriyip gitmesi aileyi bir kere daha yıktı. Baba Bünyamin Gedik küçük kızın tedavisi için Ankara Hacettepe Üniversitesi'ne giderek gerekli tedavinin yapılmasını talep etmiş, fakat doktorlar 7 bin YTL istemişler. Ailenin maddi durumu kötü olduğu için Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi "Biz size gün vereceğiz, o zaman gelin" demişler. Fakat o gün bugündür aile fertleri Ankara'dan haber bekliyorlar.

Aile fertlerine yardımda bulunmak üzere yola koyulan Kimse Yok Mu Derneği ekibi Seydişehir'e geldi. Ailenin durumunu öğrenen ekip esnafları tek tek gezerek ailenin beyaz eşya, kanepe, iki yıllık gıda, iki yıllık yakacak, aile fertlerinin giysileri tüm hepsi Seydişehir esnafı ve Seydişehir Belediyesi'nden karşılandı. Esnafların yaptığı yardımlar eve getirilerek yerleştirildi. Aile fertlerinden nişanlı kızın da gerekli çeyizlerinin tamamlanması aileyi çok mutlu etti. Konya Vakıf Hastanesi küçük Gizem'in tedavisini üstlendi. Seydişehir Belediye Başkanı İbrahim Halıcı ise 12 yıldır yatalak olan Tahir'in iki yıllık bez ihtiyacı ve Konya'ya gidip gelmesi için bir araç tahsis etti.

Aile, yardımlar karşısında çok duygulandı. Seydişehir Belediye Başkanı İbrahim Halıcı yaptığı açıklamada "Beni en çok sevindiren olay Seydişehir'de yok denecek kadar fakir aile var. Seydişehir halkı fakirine ve yoksuluna her zaman sahip çıkmıştır ve bundan sonra da çıkacaktır. Ayrıca böyle güzel bir program hazırlayıp umutsuz ailelere umut olmanız beni çok sevindirdi." dedi. Başkan Halıcı, Samanyolu TV ve Kimse Yokmu Derneği ekibine Seydişehir'i tanıtan birer saat hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious