Twitter'dan bir ilk! Canlı yayından verecek

Twitter'dan bir ilk! Canlı yayından verecek.9828
  • Giriş : 05.11.2016 / 10:09:00

Game Awards ödül töreni Twitter'dan canlı canlı izlenebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1 Aralık'ta düzenlenecek Game Awards ödül töreni için Twitter'dan çarpıcı bir karar geldi. Twitter ödül törenini canlı verecek.

Sosyal Paylaşım devi Twitter tarihinde ilk defa bir töreni canlı canlı yayınlayacak. 1 Aralık'ta yapılacak tören Twitter'dan izlenebilecek.

Twitter, Vine ve Persicope gibi güçlü video servislerine sahip olsa da kendi başına büyük bir ödül organizasyonu ile anlaşmalı olarak canlı yayın yapmaya hiç kalkışmadı. Ancak, Vine ile yaşadığı acı deneyimden sonra video servislerine daha fazla özen göstermesi gerektiği dersini alan Twitter, şimdi video oyun dünyasının merakla beklediği bir etkinliği canlı yayınlama kararı aldı. 1 Aralık akşamı düzenlenecek Game Awards ödül törenini Twitter üzerinden canlı yayınlamak için ödül organizasyonu ile anlaşan Twiter, canlı yayın sırasında izleyicilerin yorum yapmasına ve sorular sormasına da imkan tanıyacak. Ödül töreni sırasında sadece ödüller dağıtılmayacak, video oyun dünyasında büyük yankı uyandırması beklenen yeni oyunların da ilk tanıtımları yapılacak. Bu açıdan da söz konusu etkinlik tüm dünyada oyun severlerin büyük ilgisini çekecek. Ödül törenleri, spor karşılaşmalarının veya politik münazara yayınlarının aksine, organizasyon ile yoğun işbirliği içinde aktif olarak yönetilmesi gereken bir eğlence yayını olarak görülüyor. Spor karşılaşmaları veya politik yayınların aksine, çok sayıda farklı kameradan ve yönetmenin seçimine göre alınacak görüntülerin canlı olarak işlenerek seyircilere bir şov kıvamında aktarılması gerekiyor. Bu da canlı tv yayıncılığında uzman bir ekip gerektiriyor. Twitter'ın bu yayını başararak izleyicilerini eğlendirmeyi başarması halinde benzer şovlar için dünya çapındaki çoğu insanın pratik tercihinin Twitter olması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*