Twitter neden açılmıyor? Twitter'a ne oldu? Twitter.com yavaşladı

Twitter neden açılmıyor? Twitter'a ne oldu? Twitter.com yavaşladı.21755
01.06.2013 / 16:36:20

Facebook'tan sonra Twitter da açılmaz oldu. Bazı yerlerde çok zor açılabilen site, bazı yerlerde hiç açılmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Facebook'tan sonra Twitter da göçtü. Olayın gezi parkındaki olaylardan dolayı gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Sosyal medya sitelerine saldırı olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Gezi Parkı olaylarıyla ilgili insanların tepkisinin Twitter’da çığ gibi büyümesinin üzerine sitenin kurucusu Jack Dorsey de sessiz kalmadı.

Twitter’ın yaratıcısı ve CEO’su Jack Dorsey Taksim’de yaşanan olaylarla ilgili bir tweet attı.

Dorsey, Twitter'ın uluslararası strateji departmanı başkanı Katie Jacobs Stanson’ın “Korkutucu hihayeler/ #Türkiye’den gelen tweetler. Olaylar için #direngeziparkı hastag’i kullanılıyor” notunu retweet'leyerek verdiği desteği gösterdi. Dün başlayan olaylardan bu yana #direngeziparkı hastag’i dünya çapında trending topic (TT) olmaya devam ediyor.

NOAM CHOMSKY’DEN  DESTEK MESAJI

ABD'li ünlü düşünür ve dilbilimci Noam Chomsky de Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bir destek mesajı yayınladı. Chomsky mesajında “Devlet otoritelerinin İstanbul'un merkezi Taksim'de barışçıl gösterilere karşı acımasız tedbirlere başvurmasını kınayan, temel insan haklarını koruyan Af Örgütü  ve diğer protestolara katılıyorum. Son günlerde gelen haberler Türk tarihinin, son yıllardaki Türkiye ve insanlarına karşı en iyiyi dileyen bizlerce de selamlanan ilerlemelerle geçmişte kaldığı zannedilen utanılmaz anlarından geriye kalanlardır.” dedi.

Bu arada Taksim Gezi Parkı'na düzenlenentıklayın operasyon ve sonrasında polis ile göstericiler arasında yaşanan çatışmalar gün boyu sosyal medya üzerinde konuşuldu.
Ana akım medyanın olayları yeterince yansıtmadığından şikayet eden göstericiler, tepkilerini Twitter üzerinde dile getirdi.
İlgili Konular
Türkiye
Göstericilere tepki gösterenler de yine sosyal medyada görüşlerini yansıttı.
Gezi Parkı protestosu ülke dışından da tepki çekti. Dünyanın değişik noktalarından göstericilere destek tweetleri atıldı.
İşte gün boyu Twitter üzerinde konuşulanlardan bir kesit:
(Yazıların yazım hataları orjinal halinde tutulmuş, düzeltilmemiştir.)
Özge Uzun @Ozge_Uzun (Gazeteci)
Eşimin işyeri Taksim'de. Az önce konuştuk ağlıyordu. Gördüğü, şahit olduğu vahşet, şiddet karşısında. #Direngeziparki
Ertuğrul Günay @ErtuğrulGunay
“Adalet ve Kalkında” dünyayı güzelleştirmek ,"yaratılmışı sevmek" ve yapılaşmada,varsıllaşmada,tüketmekte aşırıya gitmemek değil midir?
Ertuğrul Kürkçü @ekurkcumedya (BDP Milletvekili)
Sırrı Süreyya Önder'e yapılanın hesabını sormazsak namerdiz.
Ümit Boyner @umitnazliboyner (İş kadını)
Cem Boyner 'müşterimi dinlemek zorundayım, halkın ve müşterilerimizin bu denli karşı çıktığı bir projede yer almamız mümkün değildir'.
Müşterilerden sayısız tepki ve soru geliyor,Taksim'deki AVM'ye girecek misiniz diye.Gelen tepki ve soru boyutu hassasiyeti belli ediyor.
AK Gençlik ‏@AKGenclikGM
Taksim'deki Gezi Parkı'nın AVM yapılmayacağını @hc_huseyincelik açıkladığı halde eyleme devam edenlere 'EylemBahane MuhalefetŞahane' diyoruz
Ayşe Sena ‏@mislinaGNDZ
Yılbaşında bir günlük eğlence için ağaç kesenler şimdi ağaç sevdalısı.. Mesele AkPartiDüşmanlığı
Devrimci Müslümanlar ‏@isyanveislam
Üstümüze "Allah Allah" nidalarıyla koşan polise "La ilahe illallah" diyerek koşacağız! Bugün Taksim'e yükleniyoruz! #direngeziparkı
İbrahim Kutluay ‏@Kutluayibo (Eski milli basketbolcu)
Hangi partili olduğumuzun bir önemi yok..Burada bir yalnış var Halka karşı...Bir Adaletsizlik var..İçişleri bakanımız istifa etmeli..
Balçiçek İlter ‏@Balciceki (Gazeteci)
Polis saldırısının ortasında kaldık! Oturan sivillere saldırdılar turistler de nasibini aldı böyle orantısız güç yok pic.twitter.com/i1DpTBncLd
Emniyet-Sen İstanbul ‏@Emniyet_Sen
Bu olayları ve agaçlara kıyılmasını asla tasvip etmiyoruz. Ama yarın buralara yapılan tesislerden yararlanmazsınız umarız..!
‏@eksihabermas
"Taksim'den Tahrir olmaz"cılar bir bakıma haklılar. Tahrir'de kitleye günlerce müdahale edilmezken, Taksim'de saldırı ilk günden başladı.
Güneş Duru ‏@gunesduru (Müzisyen)
akp'nin anayasa değişikliğine, demokrasiye, yeni bir seçime htiyacı yok, nasıl olsa biber gazıyla her sorunun çözen bir ordusu var.
Pınar Öğünç ‏@pinarbihter (Gazeteci)
Beş saatir insanlarin kesintisiz gazlandiği bir yerin hemen dibinde sigara dumanının zararlarını anlatıyor Başbakan.
Gülden Sarıkaya @guldensarikaya (Sosyal Medya Danışmanı)
Yazık ki sosyal medya kullanmayanların hiç bir şeyden haberi yok #direngeziparkı #occupygezi #bugüntelevizyonlarıkapat
Yağız Şenkal @yagizsenkal (Gazeteci)
Taksim'de vatandaşlar polisi alkışlıyor, yuh çekiyor, " artık durun, gaz sıkmayın, siz de bu milletin çocuğusunuz" diyor. Polis yine gazladı
Ahmet Yeşiltepe @ahmetyesiltepe (Gazeteci)
Durumun özeti: "Yaya yolu genişletmek için biber gazı sıkan polis" (bir nev'i görev aşkı)
Erdil Yasaroglu @erdilyasaroglu (Mizahçı)
Valiye bak, şu ana kadar Gezi Parkı'nda olumsuz bir durum yok dedi. Yeterince ölemedik demek ki.
Julie Cassidy @Julidy1_FLO (İngiltere)
RT #occupygezi Peaceful protest to keep a local park ends in hospitalisation for many protestors. Media blackout - all news via social media
(Yerel bir parkı korumak için düzenlenen barışçıl gösteriler birçok protestocu için hastanede sona ediyor. Medya karartılmış - tüm haberler sosyal medyada)
Nervana Mahmoud @Nervana_1 (Blog yazarı)
Some are labelling #occupygezi demonstrators as "urbanized upper middle class, White Turks." Utterly biased. #Turkey #Istanbul #taksim
(Bazıları #occupygezi göstericilerini "kentlileşmiş üst orta sınıf Beyaz Türkler" olarak tanımlıyor. Tamamen taraflı.)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*