TYB Yılın Yazar ve Sanatçı Ödülleri

TYB Yılın Yazar ve Sanatçı Ödülleri.8948
  • Giriş : 29.03.2008 / 14:14:00

Türkiye Yazarlar Birliği'nin 2007 yılı, ''Yılın yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri'' açıklandı. TYB, Abdullah Harmancı, Şaban Abak, Ayşe Kulin ve Mehmet Aycı'yı ödüle layık buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Hicabi Kırlangıç, TOBB'da düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor dönemlerden geçtiğini belirterek, umutlu olmaya devam etmek gerektiğini söyledi. Sivil toplum kuruluşları olarak monotonluktan kurtulmanın önemine dikkat çeken Kırlangıç, gerçek alanlarda çalışanların topluma gösterilebilmesi için bu töreni düzenlediklerini, ödüllerin belirlendiğini kaydetti. Birliğin Onursal Başkanı Mehmet Doğan da ödül alanların topluma kattıkları değeri anlatarak, ''Türkiye'de ne yazık ki değerden çok karşı değer ön plana çıkarılıyor'' dedi. Törene, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da katıldı.

-ÖDÜLLER-

Türkiye Yazarlar Birliği'nin ''2007 Yılı Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri''ni kazananlar ve eserleri şöyle: Hikaye: Abdullah Harmancı (Yerlere Göklere) Şiir: Şaban Abak (Kayıp Atlar Haritası) Roman: Ayşe Kulin (Veda) Deneme: Mehmet Aycı (Mürekkep Ten)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious