ÜAK Toplantısı sona erdi

ÜAK Toplantısı sona erdi.15322
  • Giriş : 08.04.2008 / 20:14:00

Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ''şiddet istemiyoruz, barış istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Süleyman Demirel Üniversitesi Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde Prof. Dr. Mustafa Akaydın başkanlığında gerçekleşen Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) toplantısı sona erdi.

Prof. Dr. Akaydın, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kurulda, gündemlerinde olan teknik konuların görüşüldüğünü, Akdeniz Üniversitesinde yaşanan gerginliğin ise tartışılmadığını söyledi. Akaydın, toplumu bu tartışmalarla germek istemediklerini belirterek, üniversitelerin kendi güvenlik elemanlarıyla korunamayacağını, özellikle kent içindeki kampüslerde emniyet ve istihbarat birimlerine önemli görevler düştüğünü tekrarladı.

''Şiddet istemiyoruz, barış istiyoruz'' diyen Prof. Dr. Akaydın, Akdeniz Üniversitesindeki olayda 3 hafif yaralı ile olayların atlatılmasının büyük şans olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan, ÜAK toplantısı için Isparta'ya gelen üniversite rektörlerinin eşleri de Yalvaç ilçesinde, Yalvaç Müzesi ve Pisidia Antiocheia Antik Kenti'ni gezdiler.

Rektör eşleri, Yalvaç Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle açılan el sanatları kursunu da ziyaret ederek, alışveriş yaptılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious