Üç büyük acı

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Bitlis’te F-16’sıyla düşerek şehit olan Pilot Üsteğmen Bahadır Şahin’in haberinden bir dram çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


ESKİŞEHİR’DE toprağa verilen şehit üsteğmen Bahadır Şahin’in babası Duran Şahin, oğlunun tabutu önünde gözyaşlarını güçlükle saklıyordu. Ama bu onun yaşadığı ilk acı değildi. Hani "sıralı ölüm versin" denir ya; Onun sevdikleri hep sırasız gitmişti. Önce eşi, sonra kızı en sonunda da gencecik oğlu...

İstanbul’da yaşayan Duran ve Leman Şahin çiftinin 1978 yılında oğulları Bahadır dünyaya geldi. 3 yıl sonra da kızları Neslihan. Ancak ailenin trajedisi de aynı tarihte başladı. 25 Mayıs 1981’de, 3 aylık kızı Neslihan’la Bakırköy’e giden Leman Şahin’in bir kurşun hayattan kopardı. Postane Caddesi’nde kimlik kontrolü yapan inzibatlar, asker kaçağı şüphesiyle çevirdikleri genç ellerinden kaçınca ateş açtı. Serseri bir kurşun, önce yolda yürüyen bir genci yaraladı ve panik içinde minik kızıyla bir dükkana sığınan Leman Şahin’e isabet etti. Eşinin ölümünden sonra oğlu Bahadır ve kızı Neslihan’a bakmakta zorlanan Duran Şahin, yeniden evlendi. Çocuklar büyüdü. Bahadır Hava Harp Okulu’nu, Neslihan ise Marmara Üniversitesi’ni kazandı. Ancak bunalıma giren Neslihan psikolojisi bir türlü düzelmiyordu. Uzun süre tedavi gördü. Bir gün bileklerini kesip intihara kalkıştı, kurtarıldı... Ama vazgeçmedi... Neslihan Şahin 2 Mart 2002’de bir taksiyle geldiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden atladı.

Baba Duran Şahin, cenazede, "Taksilere köprüde durmaları için izin verilmesin" diyerek gözyaşı döktü. Ağabeyi Bahadır Şahin de bir köşede gözyaşlarına boğuldu. Neslihan Edirnekapı Şehitliği’nde annesinin mezarının yanına defnedildi.

Bir süre sonra Bahadır Şahin Diyarbakır Ana Jet Üssü’ne tayin edildi. Eskişehirli hemşire Fatoş Şahin’le tanıştı ve 2004 yılında evlendiler. 6 ay önce kızları Yağmur Zeynep dünyaya geldi. Duran Şahin de torunuyla acıları bir nebze olsun unuttu. Ancak acı kader peşini bırakmıyordu. Bitlis’ten gelen haber onu bir kez daha yıktı. Gurur duyduğu oğlu Pilot Üsteğmen Bahadır Şahin’in uçağı kötü hava nedeniyle düşmüştü. Bir kez daha yıkıldı.

Duran Şahin, kızının cenazesinde olduğu gibi dün de Eskişehir’de toprağa verilen oğlunun tabutun yanına konulan fotoğrafını eline alıp gözyaşı döktü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious