'Üç Maymun', 16 Mayıs'ta izleyici ile buluşacak

'Üç Maymun', 16 Mayıs'ta izleyici ile buluşacak.13298
  • Giriş : 02.05.2008 / 20:47:00

61. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" ödülü için yarışacak olan yönetmen Ceylan'ın son filmi "Üç Maymun", festival izleyicileri ile 16 Mayıs'ta buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, ana yapımcılığı Zeyno Film-Zeynep Özbatur olmak üzere Fransa ve İtalya ortak yapımı filmin senaryosu, Ebru Ceylan, Ercan Kesal ve Nuri Bilge Ceylan tarafından kaleme alındı.

Baş rollerinde Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Sungar ve Ercan Kesal'ın yer aldığı film, festivalde "Altın Palmiye" ödülü için yarışacak.

Sean Penn'in başkanlığını yapacağı ve Sergio Castellitto, Natalie Portman, Alfonso Cuaron, Apichatpong Weerasethakul, Alexandra Maria Lara ve Rachid Bouchareb'den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek filmin rakipleri arasında Changeling (Clint Eastwood), The Palermo Shooting (Wim Wenders) ve Adoration (Atom Egoyan) gibi güçlü isimler yer alıyor.

Nuri Bilge Ceylan, "Üç Maymun"la üçüncü kez "Altın Palmiye" adayı olarak bir rekora imza atacak.

Film, küçük zaafların büyük yalanlara dönüşerek parçaladığı bir ailenin gerçeği örtbas ederek her şeye rağmen bir arada kalma çabasını anlatıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious