Üç nesil uyuşturucu ticareti

Üç nesil uyuşturucu ticareti.11637
  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de polisin yaptığı operasyonla toplam 22 kişi esrar sattıkları gerekçesiyle yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şübesi ekiplerinin yürüttüğü istihbari çalışmalar sonucu çok sayıda şahsın teşekkül halinde uyuşturucu ticareti yaptıkları belilendi. Bunun üzerine Yıldırım-2 adı verilen operasyon düzenleyen polis ekipleri 22 kişiyi yakaladı. Şahısların ev, iş yeri ve otolarında yapılan aramalarda ise yaklaşık iki kilogram esrar maddesi ve 8 adet uyuşturucu hap ile iki adet tabanca ele geçirildi.

Şüphelilerin il dışından kuryeler vasıtasıyla getittirdikleri uyuşturucu maddeleri torbacı tabir edilen sokak satıcıları aracılığıyla sattıkları tespit edildi. Şüpheliler N.U., V.U., D.U., A.U., Ü.K., H.K., M.Y., Ş.Y., F.Y., B.A., A.Y., H.U., Y.A., B.U., Y.A., A.U. ve S.M. ile bu şahıslardan uyuşturucu aldıkları belirlenen G.U., Ü.S.A., E.Ö., A.N.E. ve N.K. gözaltına alındı.

Şahıslardan H.U.'nun henüz 13 yaşında olduğu öğrenilirken ailece uyuşturucu işi yaptıkları belirlenen babaanne Aysel Uyar, oğlu Bülent Uyar ile torunları Nurittin ve Vadet Uyar da şüpheliler arasında yer alıyor.

Eskişehirlilere seslenen İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel, vatandaşlardan komşularına sahip çıktığı gibi çocuklarına ve gençlere de sahip çıkmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious