Üç öğrenci minibüs kurbanı

Üç öğrenci minibüs kurbanı.18481
  • Giriş : 08.05.2008 / 17:11:00

Erzurum'da bir minibüs, karşıya geçmeye çalışan üç üniversite öğrencisine çarptı. Hastaneye kaldırılan öğrenciler yaşamlarını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum'un Palandöken beldesinde bir minibüs, karşıya geçmeye çalışan üç üniversite öğrencisine çarptı. Hastaneye kaldırılan öğrenciler yaşamlarını yitirdi. Minibüsü kullanan şoför de direksiyon hakimiyetini kaybederek elektrik direğine çarpması sonucu yaralandı. Kazada bir öğrencinin ise arkadaşlarından önce yolu karşıya geçerek yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Palandöken Beldesi Beyazevler kavşağında yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri Ertuğrul Eroğlu (22) ve Saliha Aydın (23) ile Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi öğrencisi Nafiz Ceylan'a henüz plakası belirlenemeyen bir tekstil firmasına ait minibüs çarptı. Kazada yarlanan üç üniversitesi öğrencisi kaldırıldıkları Aziziye Araştırma Hastanesinde yaşamlarını yitirirken, öğrencilere çarpan minibüsü kullandığı bildirilen İbrahim Öner adlı sürücünün ise öğrencilere çarptıktan sonrası direksiyon hakimiyetini kaybederek elektrik direğine çarparak yaralandığı öğrenildi.

Kazada arkadaşlarının öldüklerini öğrenen üniversite öğrencileri ise acil servis önünde toplandılar. Toplanan öğrenciler arasında ağlayan ve sinir krizi geçiren öğrencilerin olduğu gözlendi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious