Uç Türkiye Uç

Uç Türkiye Uç.15860
  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Uçak şirketleri arasındaki rekabet kızışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Onur Air Ramazan ayı süresince, tüm iç hat uçuşlarında 2 bin 500 kişiyi vergi ve harçlar hariç “1 YTL”, 10 bin kişiyi de ”21 YTL”den uçuracağını bildirdi.

Onur Air'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün satışa sunulmaya başlanan ve en erken 7 gün sonrasına alınması gereken indirimli biletler, 25 Eylül-18 Ekim tarihleri arasındaki uçuşlarda geçerli olacak.

Şirketin iç hatlardaki tüm uçuşlarını kapsayacak kampanyada, 1 ve 21 YTL'lik biletlerde, isim, parkur veya tarih değişikliği yapılamayacak ve iptal edilemeyecek.

Önceden rezervasyon yapılamayacak kampanya biletleri, şirketin ”www.onurair.com.tr” internet sitesinden, “0212 444 66 87” numaralı Çağrı Merkezinden ve tüm acentelerinden satın alınabilecek.

Kampanya süresince, vergi ve harçları 16 YTL tutan indirimli biletlerden toplam 12 bin 500 adet satılacak.

“UÇ TÜRKİYE Uǔ

Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, amaçlarının Ramazan ayında seyahat alışkanlığını artırmak olduğunu söyledi. Böyle bir kampanya düzenleyerek iftar sofralarını renklendirmek ve uzun süredir birbirini göremeyen insanları bir araya getirmek istediklerini ifade eden Bolukçu, şunları kaydetti:

“Önceki kampanyalarda olduğu gibi, 1 YTL kampanyasında da bazı kişiler, yine 'Bu kadar ucuza uçak bileti olur mu?' gibi sorular soracak. Bu kampanyaların benzerlerini Amerika ve Avrupa'daki hava yolu şirketlerinde de görebilirsiniz. Bu indirim bir yerden tasarruf edilip yapılan bir indirim değil, bir pazarlama stratejisidir. Bizim amacımız 'Uç Türkiye Uç' sloganı çerçevesinde, daha çok yolcuyu uçurup alışkanlıkları değiştirmek ve yıl sonunda kazanmaktır. Dönemsel yapılan kampanyalara bakılarak bir şirketin zararına uçuş yaptığı veya o fiyatlara uçulamayacağı iddia edilemez. Örneğin biletini son gün alan bir yolcu Ramazan'da aynı uçakta 148 YTL'ye de uçabilir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious