Üç yaşındaki çocuğu öldüren sevgiliye müebbet hapis

Üç yaşındaki çocuğu öldüren sevgiliye müebbet hapis.6894
  • Giriş : 22.01.2008 / 15:03:00

Çorum'da birlikte yaşadığı kadının 3 yaşındaki çocuğunu ağladığı gerekçesiyle duvara fırlatarak öldüren şahıs, müebbet hapse mahkum edildi. Olaya göz yuman anne ise 17 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

8 Kasım 2006 tarihinde Kale Mahallesi Şeyh Eyüp Sokak'ta vahşice bir cinayet işlenmişti. Üç yaşındaki Metehan, çok ağladığı ve gürültü yaptığı gerekçesiyle annesi Muazzez Karaaslan'ın (22) sevgilisi İsmail Ceylan (23) tarafından darp edilerek duvara fırlatıldı. Boynunda kırık oluşan ve ağır yaralanan küçük beden, hastaneye götürülmek yerine bir odada acı içinde son nefesini verdi. İki sevgili, çocuğun cesedini Cemilbey yolu üzerindeki bir köy mezarlığına gömmek isterken yakalanarak cezaevine konuldu.

Yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan Muazzez Karaaslan ve İsmail Ceylan'ın Çorum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı dava sonuçlandı. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Turgut Bayraktar tarafından görülen davada, mahkeme, çocuğun ölümüne sebep olduğu iddia edilen İsmail Ceylan'ı müebbet hapse mahkum etti. Anne Muazzez Karaaslan ise çocuğun ölümüne göz yumduğu ve ölümü örtbas etme çabası gösterdiği suçlamasıyla 17 yıl ağır hapisle cezalandırıldı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious