Üç yeni film vizyonda

Üç yeni film vizyonda.22187
  • Giriş : 08.06.2007 / 20:00:00

Bu hafta üç yeni film gösterime girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ocean's 13

Yönetmen: Steven Soderbergh
Oyuncular: Brad Pitt , Matt Damon , George Clooney, Al Pacino
Tür: Komedi-Suç-Gerilim

Acımasız kumarhane sahibi Willy Bank (Al Pacino), Danny Ocean’ın dostu ve akıl hocası Reuben Tishkoff’u (Elliott Gould) tuzağa düşürüp, kritik bir durumda hastaneye kaldırılmasına neden olurken, başına gelecekleri asla düşünmemiştir bile.

Oysa Bank çok ciddi bir hesap hatası yapmıştır. Ocean’ın esas on birinden birini devirmiş olabilir, ama diğerlerini ayakta bırakmıştır, ve kendisi açısından daha da kötüsü, onlara ortak bir amaç vermiştir: Bank’i en büyük zafer gecesi olması gereken, yani amacına yakışan şekilde “Banka” adı verilmiş kumarhanesinin açılış gecesinde alt etmek.

Stratejileri iki basamaktan oluşmaktadır: Önce kumarhanenin her zaman kazandığı masaları tersine çevirerek, Bank’i maddi yönden mahvetmek. Ama bu, işin sadece parasal yönüdür. Esas darbe Bank’in kişisel gurur ve mutluluğuna vurulacaktır: Royal Review Board’un Beş Pırlanta Ödülü’nü her bir oteli için almış olan tek otelci olma mutluluğu elinden alınacaktır.

Planları kapsamlı, tehlikeli, hatta olanaksıza yakındır… Ama içlerinden biri söz konusu olduğunda sınır tanımak yoktur.

Yaratık
Yönetmen: Bong Joon-ho
Oyuncular: Song Kang-ho, Byun Hee-bong, Park Hae-il, Bae Doo-na
Tür: Gerilim

Seul’u ikiye ayıran Han nehri korkunç bir faciaya gebedir. Amerikan ordusunun birkaç sene önce gizlice boşalttığı kimyasal atıklar, nehirde korkunç bir yaratığın üremesine neden olmuştur. İnsanlar nehir kenarında piknik yaparken yaratık ortalığı savaş alanına çevirir. Hükümet yaratığın insanlara korkunç bir virüs bulaştırdığından şüphelenmektedir.

Hee-bong, Seoul’daki Han Nehri’nin kıyılarında büfe işletiyor ve ailesiyle beraber oturuyordur. Aç yaratık, Hee-bong'un küçük kızı Hyun-seo’yu alıp götürür. Hayatlarındaki en değerli varlığı bu şekilde kaybeden Hee-bong ailesi, canavarı alt etmek üzere yola koyulur.

Kan ve Çikolata
Yönetmen: Katja von Garnier
Oyuncular: Agnes Bruckner, Hugh Dancy, Olivier Martinez, Katja Riemann
Tür: Dram - Fantastik - Korku - Romantik

10 yıl önce, Colorado dağlarında genç bir kız, ailesinin kanlarında taşıdıkları bir gizem yüzünden vahşi avcılar tarafından öldürülmesine tanık oldu. Ormana kaçarak ellerinden kurtuldu ve avcıların hiç bir zaman bulamadıkları bir şeye, bir kurda dönüştü.

Bükreşin göreceli güvenliğinde yaşayan Vivian, günlerini bir çikolata dükkanında çalışarak, gecelerini ise, şehrin yeraltı klüplerinde kuzeni Ralf’in (Bryan Dick) ve suçlular çetesi “Beşler”in saçmalıklarını ört bas etmekle geçirmektedir. Aiden Galvin (Hugh Dancy), Bükreş’in eski sanat eserlerini, hem insan hem kurt görünüşüne bürünebilen, bir zamanlar insanlar arasında kutsal kabul edilmiş olan mitolojik kurt adamlar hakkında yazdığı yeni kitabı için araştıran bir yazardır.

Kendi adına bir sürü sorunla karşılaşan Aiden, canavar, katil gibi isimlerle anılan ve soylarının tükendiğini düşündüğü bu yabancı canlıların iç yaşamlarını keşfetmeyi umut etmektedir. Onların kendisinden daha yüce olduğuna, oldukları şeyi değiştirebilme yeteneğine sahip olduklarını düşünmekte ve buna imrenmektedir. Fakat bilmediği şey ise, kurt adamlarının gayet gerçek olmalarının ötesinde, soylarının tükenme tehlikesinden çok uzak olmalarıdır.

Şans eseri bir karşılaşma sonucunda, terkedilmiş bir kilisede yapılan garip bir ayin sırasında Aiden gerçekle yüz yüze gelir: Vivian ile...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious