Uçağa binmedi, ölümken kurtuldu

Uçağa binmedi, ölümken kurtuldu.21138
  • Giriş : 30.11.2007 / 14:19:00

Pazar yapılacak programa erken katılma kararı alan öğretim görevlileri düşen uçakta öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Biletinin tarihini değiştirmeyen doçent ise uçağa binmekten son anda vazgeçti.

Isparta'daki uçak kazasında, Doğuş Üniversitesi'nde görevli Prof. Dr. Fatma Şenel Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet ve Araştırma Görevlisi Mustafa Fidan da hayatını kaybederken, Doç. Dr. Serkant Arıçetin'in son anda uçağa binmekten vazgeçtiği ortaya çıktı.

Prof. Dr. Boydağ, Doç. Dr. Hikmet ve Mustafa Fidan, Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeki bir toplantıya katılmak üzere Isparta'ya gitmek için bindikleri uçağın düşmesiyle hayatını kaybetti. Acı haber Doğuş Üniversitesi'ni yasa boğarken, aynı üniversitede görevli Doç. Dr. Serkant Arıçetin'in son anda uçağa binmekten vazgeçtiği ortaya çıktı.

BİLETLER İKİ GÜN ÖNCEYE ALINDI

Devlet Planlama Teşkilatı ile ortak yürütülen ve 10 farklı üniversitenin katılımı ile gerçekleşen teknoloji projesinde görevlendirildikleri için Isparta'ya giden Doğuş Üniversitesi öğretim üyelerinin pazar günü yapılması planlanan programın erken katılma kararı almaları nedeniyle biletlerini de iki önceye aldıkları öğrenildi.

O DA BİLETİNİ ERKENE ALSAYDI ÖLÜME GİDECEKTİ

Pazar günü gitmesi planlanan toplantıya gidecek ekip 4 kişilikti. 4'üncü isim ise Doğuş Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkant Ali Çetin'di. Özel nedenler ile biletinin tarihini değiştirmeyen Çetin, hayatta kaldı. Çetin acı haberi sabaha karşı aldığını ve gece yarısı rüyasında Doç. Dr. İskender Çetin gördüğünü ve odasının boş olduğunu söyleyerek, "Rüyamda bir anda panige kapıldım. Koridorda koşmaya başladım ve hocamı aradım. Bir anda kan ter içinde uyandım. Sabaha karşı ölüm haberlerini alınca şok yaşadım. Hepsi birbirinden değerli insanlardı. Onlar sizler, bizler için uğraşıyor, Türkiye için çalışıyorlardı. Özel bir teknoloji projesi için 6 ayda bir düzenlenen ve 10 üniversitenin katılımı ile gerçekleşen bir proje toplantısıydı. Onlar arasında ben de yer alabilirdim fakat özel nedenlerle ben bileti erkene almadım ve iki gün sonra geleceğimi söyledim. Kayıbımız çok büyük" diyerek gözyaşlarını boğuldu. Öğrenciler ise hocalarının kendilerine çok sıcak ve ilgili olduklarını, olanlara inanamadıklarını söyleyerek ağladılar. Üniversite bayraklarını yarıya indirdi.

Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mithat Uysal ise acılarının tarifsiz olduğunu ve söyleyecek söz bulamadıklarını dile getirerek, "Hepimizin Başı Sağolsun" dedi.

İstanbul -Isparta seferinin yapan AtlasJet uçağı Isparta yakınları Keçiborlu'da düştü. Ölen 56 kişi içinde Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeki fizik konulu teknoloji projesinin toplantısına giden bilimadamları ve öğretim üyeleri de var. Doğuş Üniversitesi'nden Prof. Dr. Şenel Fatma Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet ve Araştırma Görevlisi Mustafa Fidan'ın ölüm haberini alan öğretim görevlileri ve öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious