Uçağı kaçıran korsanda bomba yokmuş!

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağını kaçıran hava korsanının üzerinde herhangi patlayıcı madde olmadığı belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır Havaalanı'nda yapılan güvenlik toplantısında, güvenlik kamerasında görüntüleri izleyen Diyarbakır Vali Yardımcısı Macit Dalkılıç, hava korsanı Mehmet Gökşingöl'ün üzerinde herhangi bir patlayıcı madde olmadığının görüldüğünü bildirdi. 1968 Diyarbakır doğumlu olan hava korsanının akli dengesi bozuk olduğu belirtildi.

Pegasus Havayollarına ait uçağı kaçıran korsan Mehmet Gökşingöl'ün ruhsatsız silah kullanmak, adam yaralamak, uyuşturucu kullanmak ve satmak gibi suçlardan 10 sabıka kaydı belirlendi. Korsanın ayrıca uçağa binmeden önce uyuşturucu hap aldığı da ortaya çıktı. Diyarbakır-İstanbul seferini yaparken kaçırılan Pegasus Hava Yolları'na ait yolcu uçağında 3'ü bebek 178 yolcunun bulunduğu bildirildi.

Gökşingöl'ün daha önce emniyete bir kaç kez bomba ihbarı yaptığı öğrenildi. Gökşingöl'ün polise kendisini 'Ben canlı bombayım' dediği ancak yapılan araştırmalarda bu ihbarların gerçekdışı olduğu ortaya çaktı. Terör örgütleriyle hiçbir şekilde bağlantısı olmadığı belirtilen Gökşingöl'in çevresine sürekli 'ben de bomba var' dedi belirtiliyor.

Bu arada hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan uçak kaçırılma olayı ile ilgili Diyarbakır'da yapılan güvenlik toplantısı sona erdi. Diyarbakır Askeri Havaalanı'nda bir araya gelen Diyarbakır Vali Yardımcısı Macit Dalkılıç ile havaalanı yetkilileri, güvenlik kamerasındaki görüntülerin daha sonra basına verileceğini açıkladı.

Pegasus firması, yolcu listelerini bloke ederek Diyarbakır'da okunmasını engelledi. Uçak kaçırılma olayından sonra Diyarbakır Havalanı'na hiçbir yolcu yakının gelmemesi dikkat çekti. Diyarbakır'da Havaalanı'nda, Pegasus Havayolları'na ait uçağın bir korsan tarafından kaçırılmasından sonra büyük bir sessizlik yaşandı. Diyarbakır - İstanbul seferini yapan 157 sefer sayılı 'APU' adlı yolcu uçağı ile ilgili yolcuların bulunduğu görüntüler incelenmeye alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious