Uçağın Isparta'da düşüş sebebi pilotaj hatası olabilir!

Uçağın Isparta'da düşüş sebebi pilotaj hatası olabilir!.8358
  • Giriş : 30.11.2007 / 15:10:00

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği, "Uçağın iyisi kötüsü olmaz" diye açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Başkanı Tuna Gürel, kazanın sebebiyle ilgili şu andan birşey söylemenin yanlış olacağını söyledi.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Başkanı Tuna Gürel, kazanın sebebiyle ilgili şu andan birşey söylemenin yanlış olacağını söyledi. Gürel, "Karakutular incelenmeli, pilotaj hatası dahil her şey olabilir. Şu anda ağzımızdan çıkacak bir açıklama kamuoyunu yanıltacaktır. Bekleyip görmemiz lazım." dedi.

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Tuna Gürel, kazanın sebebiyle ilgili konuşmanın erken olacağını ifade etti. Gürel, "Bizler kurum olarak kazadan 48 saat sonraya kadar konuşmama kararı almıştık. Ancak televizyona uzman diye çıkan bazı kimseler yanlış bilgiler veriyor. Kamuoyunu aydınlatmak için bu açıklamaları yapıyoruz." diye konuştu.

Bir basın mensubunun uçağın eski olduğu yönündeki soruyu Gürel, "Uçağın iyisi kötüsü olmaz. Sadece daha teknolojik ve daha konforlu olanı olabilir. Atlasjet elinde bulunan bazı uçakları Suudi Arabistan Havayolları'na kiraladığı için ve elinde uçak kalmadığı için Word Focus'tan kiralamışlar. Bunu bütün hava yolları yapıyor." şeklinde yanıtladı.

Tuna Gürel, rekabetin artmasının kaliteyi düşürdüğü yönündeki soruya ise, "Rekabet her zaman kaliteyi yükseltir. Tamamen ticari sebeplerle birleşmeler olabiliyor. Ancak kalitenin düştüğü fikrine katılmıyorum." diye yanıt verdi.

Türkiye'de, halkın uçakları kullanmasının trafik kazalarında azalma göstermesine sebep olduğunu söyleyen Gürel, "Türk halkı artık uçmaya başladı. Böylece de ölüm oranları azaldı. Emniyet Müdürlüğü'nün verileri de bunu kanıtlıyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious