Uçağın kaza anındaki ilk görüntüleri

Uçağın kaza anındaki ilk görüntüleri.6071
  • Giriş : 19.09.2008 / 10:28:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 14:21:47

Madrid’de20 Ağustos’ta kalkış sırasında düşen Spainair’e ait uçağın kaza anındaki ilk görüntüleri yayınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Madrid'deki İspanya'nın başkenti Madrid'de Barajas Havaalanı'nda 20 Ağustos'ta kalkış sırasında düşen Spainair'e ait uçağın kaza anındaki ilk görüntüleri El Pais gazetesinin internet sitesinde yayınlandı.

El Pais gazetesi, uçağın pistten çıkarken yolundan saptığını ve alev aldığını gösteren görüntüyü yayınlarken, sitede kazanın hemen ardından kontrol kulesiyle yapılan, “Başlangıç 33 solda bir kaza oldu. Sanıyoruz uçak. Alev ve duman gördük daha fazla birşey görmedik” ve “Tamam. İtfaiyenin oralara yakın bir yerlerde gözüküyor. İtfaiye ile konuşacağız tamam” ifadelerinin yer aldığı telsiz konuşmalarına yer verildi.

Bu arada, kazayı araştırma komisyonunun çalışmalarını sürdürdüğü sırada, komisyondaki İspanyol Pilotlar Derneği'nin temsilcisi, komisyonun ön raporlarının ve elindeki bilginin, İspanyol basınına sızmasından dolayı istifa ettiğini açıkladı.

İstifa eden pilotun, İspanyol Bayındırlık Bakanı Magdalena Alvarez tarafından seçildiği, ancak haberlerin basına sızdırılmasından ve komisyonun bağımsız bir soruşturma yürütmesinin garanti edilmesinde Bakanlığın başarısız olmasından rahatsızlık duyarak istifasını sunduğu bildirildi.

Spanair'e ait MD-82 tipi uçağın düşmesi sonucu ölen 154 kişi arasında bir Türk vatandaşı da bulunuyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*