Uçak bombası patladı:3 ölü

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

Kırım'da oksijen kaynağıyla kesilen uçak bombası patladı: 3 ölü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin Leninskiy Bölgesinde bulunan Kirovo Köyü'nde, üç kişi oksijen kaynağıyla kesmeye çalıştıkları dev (1.7 metre uzunluğundaki) uçak bombasının patlaması sonucu hayatını kaybetti. Şiddetli patlama sonucu çevredeki 20 ev de maddi zarar gördü.

Ukrayna Olağanüstü Hal Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Kirovo Köyü sakinlerinin dün saat 20.00'den sonra bir patlama sesi duyduklarını ve olay yerine geldiklerinde evin bahçesinde bir buçuk metrelik çukurla karşılaştıkları belirtildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada buldukları bombayı eve getirerek demirini ayırmaya çalışan 3 kişinin patlama sonucu feci şekilde can verdiği ifade edildi.

Olağanüstü Hal Bakanlığı'nın Kırım şubesi, patlama esnasında evde bulunan 5 yaşındaki iki çocuğun yara almadan kurtulmasını mucize olarak değerlendirdi.

Savcılık ve polis olay yerinde incelemelere devam ederken uzmanlar da parçalanan cesetlerin kimlik tespiti için çalışmalarına devam ediyor. Görgü tanıkları, bombanın hurda demir toplayarak geçimlerini sağlayan şahıslar tarafından kasalı bir motosikletle getirildiğini belirtti.

1.7 metre uzunluğunda ve yaklaşık 50 santimetre çapında olduğu tahmin edilen uçak bombasının nereden geldiği araştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious