Uçak kazasında babasını kaybeden küçük Levent ağlattı

Uçak kazasında babasını kaybeden küçük Levent ağlattı.11487
  • Giriş : 02.12.2007 / 23:12:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:44:57

Ölen babasının mezarına gelen çocuk, hayatı boyunca uçağa binmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Isparta'daki uçak kazasında ölen babasının mezarına gelen çocuk, hayatı boyunca uçağa binmeyeceğini söyledi.

Isparta'da önceki gün meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden esnaf Tevfik Büyükçaylı'nın (38) kabri gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. Isparta Asri Mezarlığı'na dün defnedilen Büyükçaylı'nın 11 yaşındaki oğlu Levent Büyükçaylı, bugün da babasının kabrini ziyaret etti. Mezarın üzerine çiçek dikerek, su döken küçük Levent, çok üzüldüğünü dile getirerek hayatı boyunca uçağa binmeyeceğini söyledi. Büyükçaylı'nın yeğeni Kemal Sapan ise, "Levent, uçak kazasında babasının kaybettiği için çok etkilendi. Uçağa binmez artık. Hepimiz aile olarak çok etkilendik. Nasıl binelim ki biz bir daha uçağa?" şeklinde konuştu. Ispata'nın sevilen esnaflarından olduğu öğrenilen Tevfik Büyükçaylı'nın diğer yeğeni Emel Öz, minik oğlu Erkan Alp Öz ve eşi ile birlikte mezarlığa gelerek göz yaşı döktü. Zaman zaman hıçkırıklara boğulan Öz, "Dayımı çok seviyordum. İstanbul'a giderken ilk defa uçağa binecekti. Ben uçakla gitmesi için çok ısrar etmiştim. Keşke ısrar etmeseydim. İstanbul'dan dönerken kaybettik. Onu herkes çok severdi. Herkese yardım ederdi. İstanbul'a üst komşusu ile birlikte mal almaya gitmişlerdi." dedi.


Annesi ile birlikte dayısını ziyaret eden minik Erkan Alp ise olan bitenden habersiz mezere su dökerken, Büyükçaylı'nın diğer yakınları da göz yaşlarına boğulup, feryat etti.

PİLOTLARA SON GÖREV

Kazada ölen uçuş ekibinden 10 kişi İstanbul ve İzmir’de düzenlenen törenlerle toprağa verildi.


Uçağın kaptan pilotu Serhat Özdemir’in cenazesi, İzmir’de toprağa verildi. Hatay semtindeki Muratreis Camisi'nde askeri tören düzenlendi. Cenaze törenine Serhat Özdemir'in eşi Esra, ilk eşinden olan çocukları Özlüm ve Kaan ile annesi Ziynet, ağabeyi Kenan Özdemir, ablası Nevin Öztan, yakınları ve CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam katıldı. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazında, kadınlar da saf tuttu. Cenaze namazından sonra tören mangası tarafından bir süre omuzlarda taşınan kaptan pilotun naaşı, cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Karabağlar Mezarlığı'na götürüldü ve burada toprağa verildi.

-KOMUTANLAR TÖRENDE-

Uçağın 2. kaptan pilotu emekli hava Tuğgeneral Mehmet Tahir Aksoy'un cenazesi İstanbul'da düzenlenen törenle toprağa verildi. Aksoy için Üsküdar Selimiye Camisi'nde düzenlenen törende, eşi Top arabası ve askeri bando eşliğinde ailesi, askeri ve mülki erkan ile yakınlarının oluşturduğu kortejle 1. Ordu Komutanlığı alanına alınan Aksoy'un cenazesi, daha sonra cenaze aracıyla Karacaahmet Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi. Cenaze törenine, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Yalçın Ataman, eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya da katıldı.
Yolculardan Hakan Yakup Pullu, Muhammet Kasım Saygılı ve Prof. Dr. Fatma Şenel Boydağ ile hostes Sinem Hatice Vurgun, kabin görevlisi Mümine Bulut'un, kabin görevlisi Mana Topçu'nun, kabin amiri Çağatay Şirin ve uçuş teknisyeni Alaattin Çelik Gürtürk'ün cenazeleri de İstanbul’un değişik mezarlıklarında defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious