Uçak kazasında ilgili komplo iddiaları

Uçak kazasında ilgili komplo iddiaları.13185
  • Giriş : 26.02.2009 / 01:15:00
  • Güncelleme : 26.02.2009 / 00:16:55

Uçağın neden düştüğüyle ilgili sonuç incelemeler sonrası belli olacak. Ama şimdiden bir çok iddia ortaya atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İDDİA 1: Amsterdam Bölge Belediye Başkanlığına dayandırılan bir habere göre uçağın düşüş nedeni benzininin bitmesiydi. Yetkili kişi büyük ihtimalle uçağın benzininin az geldiğini ve bu nedenle düştüğünü düşündüklerini ancak bunun incelemelerden sonra açığa çıkacağını belirtti. Uçağın düştükten sonra patlamamış olması bu iddiayı öne sürenlerin tezleri arasında bulunuyor.

İDDİA 2: Hürriyet'in iddiasına göre ise uçakta eğitim alan bir pilot bulunuyordu. Uçağı düşüşünde bu eğitimdeki pilotun yere indirme çabasının neden olduğu belirtilen haberde şu ifadelere yer veriliyor:

"Eğitimdeki pilot uçağı indirmek isterken, tarlaya doğru gidince, kaptan pilot gazı açıp yükselmek istiyor ancak bu kez uçağın kuyruk kısmı yere çarpıyor ve uçak üç parçaya ayrılıyor."

İDDİA 3: Bir diğer iddia ise tecrübeli bir pilottan geldi. Aynı anda üç pilotun ölmesinin dikkat çekici olduğunu belirten pilot, ölümlerin düşmeden önce gerçekleşmiş olması ihtimaline dikkat çekiyor. Ayrıca fotoğraflara bakarak kokpitte hasarın çok fazla olmamasının da şüpheyi artırdığını belirtiyor.

İDDİA 4: Bir diğer iddia ise uçağın havada iken motorlardan birin düşmesi idi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*