Uçak kazasında ölen işadamına tören!

Uçak kazasında ölen işadamına tören!.13185
  • Giriş : 01.03.2009 / 18:55:00

THY'nin Hollanda'da kaza yapan uçağında hayatını kaybeden iş adamı Bülent İçgören'in cenazesi, İstanbul'da düzenlenen törenle toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçgören için Ortaköy Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde, tabutun önüne 2 mumun arasında İçgören'in büyük boy fotoğrafı ile tabutun üzerine beyaz güllerden oluşan çelenk konuldu. Bülent İçgören'in tabutunun sarılı olduğu yeşil örtünün üzerinde, Kur'an-ı Kerim'deki Nahl Suresi'nin 61. ayetindeki, "Ecelleri geldiği zaman nebir saat ertelenir ne de öne alınır" cümlesi dikkati çekti.

Törende, Bülent İçgören'in eşi Evangelia İçgören ile oğlu Emir İçgören taziyeleri kabul etti. Evangelia İçgören, bu sırada zaman zaman eşinin fotoğrafına bakarak tabuta sarılıp ağladı.

Cenaze töreni sırasında yelkenli bir tekne de denizde sürekli tur attı ve cenaze namazının ardından da yelkenini açarak Ortaköy sahilinden ayrıldı. Tören için Bülent İçgören adına bastırılan 2 yapraklık broşürde, İçgören'in fotoğrafının yanı sıra arkasında da yelkenli fotoğrafı yer aldı. Ayrıca Nazım Hikmet'in "Uzaktaki şehrimin damları üzerinden ve Marmara Denizi dibinden geçip sonbahar topraklarını aşarak olgun ve ıslak geldi sesin. Bu 3 dakikalık zamandı, sonra telefon simsiyah kapandı" dizelerine yer verildi.

Broşürde ayrıca İçgören'in fotoğrafının altına da "Kalu Taxidi Agapi Mou (İyi yolculuklar aşkım)" notu yazıldığı dikkati çekti. İçgören için Ortaköy Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınan cenazenamazında, Evangelia İçgören de en ön sırada saf tutarak namaz kıldı.Bülent İçgören'in cenazesi, cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.Törene, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile İçgören'in yakınları, çalışma arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Törene, THY'nin de çelenk gönderdiği görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*