Uçak kazazedeleri tanınamıyor

Uçak kazazedeleri tanınamıyor.7968
  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Ukrayna'daki Rus uçağı kazasından ölenlerin üçte birinin kimlikleri genetik testlerle belirlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine yardım için kurulan Ailelere Yardım Komisyonu başkanları Ukrayna Ulaştırma Bakanı Nikolay Rudkovski ve Rusya Ulaştırma Bakanı İgor Levitin kazada ölenlerin cesetlerin kimlik tespit etme işlemlerinin devam ettiğini belirtti. Yapılan açıklamada, kazada hayatını kaybedenlerden 52'sinin kimlik tespitinin yapıldığını kalan üçte birinin ise genetik testler sonucunda belirleneceğini kayd etti.

Kimlik tesbit işlemlerine yardımcı olmak için Rusya'dan yaklaşık 200 kişilik bir grup geldi. Akraba ve yakınların da kimlik tespiti işlemelerine yardımcı olmasına rağmen cesetlerin tanınacak halde olmaması nedeniyle işlemler çok yavaş ilerliyor. Kazada kimlikleri tespit edilemeyenler ise yapılacak genetik testler sonucunda belirlenecek.

Rusya Olağanüstü Hal Bakanlığı'na ait İL-76 model uçak, kazanın meydana geldiği Donetsk Bölgesine, cesetleri Rusya'ya götürmek için geldi. Uçağın kazada hayatını kaybedenlerin çoğunun St Petersburg'lu olması nedeniyle St. Petersburg şehrine gitmesi bekleniyor

22 Ağustos'ta Rusya'nın Tu-154 model uçağı, kalkışından kısa bir süre sonra radarlardan kaybolarak yere çakılmıştı. Meydana gelen uçak faciasında 49'u çocuk 160 yolcu ve 10 mürettebat olmak üzere toplam 170 kişi hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious