Uçak korsanının ağabeyi konuştu!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Pegasus Hava Yolları'na ait uçağını kaçıran Mehmet Gökşingöl'ün ağabeyi İhsan Gökşingöl, olayın kendilerini üzdüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Kardeşimin de yaptığından pişmanlık duyacağından inanıyorum" diyen İhsan Gökşingöl, kardeşi Mehmet'in hiçbir örgütle ilişki veya bağlantısının olmadığını kaydetti.

Diyarbakır-İstanbul seferi yapan Pegasus Hava Yolları'na ait 17.40 uçağını kaçıran Mehmet Gökşingöl'ün Ankara'da üç kez psikiyatri tedavisi gördüğü öğrenildi.

Uçağı kaçırarak bir anda gündeme oturan psikiyatri hastası Mehmet'in abisi İhsan Gökşingöl, olayın kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.

Diyarbakır'ın yerli ailelerinden olduğunu dile getiren İhsan Gökşingöl, baba, kız kardeş ve hakim olan kardeşi 1-2 yıl arayla kaybettiklerini anlattı.

Kardeşi Mehmet'in 2 mutsuz evlilik geçirdiğini dile getiren ağabeyi Gökşingöl, "Mehmet ticaretle uğraşıyordu. Bir dönem Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Atalay'a danışmanlık yaptı. Mutsuz evlilikler geçirdi. Bu nedenle ruhsal bazı sorunları oldu." diye konuştu.

Mehmet'in hasta olan kız kardeşine böbreğini verdiğini de dile getiren İhsan Gökşingöl, "9 kardeşiz, 4 erkek 5 kız. Ticaretle uğraşıyoruz. Hâkim olan kardeşimizi geçen yıl kaybettik. Bir kız kardeşimizin böbrek ihtiyacı oldu. Mehmet kendi böbreğini kardeşine vermek fedakârlığı gösterdi" şeklinde konuştu.

Çıkan haberlerde kardeşinin örgüt ve dinle bağlantısı kurulmaya çalışıldığını hatırlatan Gökşingöl, şunları kaydetti: "Psikiyatrik sorunları vardır. Başka herhangi bir amaç taşımamaktadır. Herhangi bir örgütle ilişkisi yoktur, zaten olamaz da. Hiçbir şeyden haberimiz yokken dün bu üzücü haberi aldık. Mehmet ticaretle uğraşır. Herkes gibi son zamanlarda namaz ibadetinde kusur yapmaz. Herhangi bir örgüt veya şeyle bağlantısı yok. Dinle bağlantı kurulması adlandırmadır. İftiradır. Allah'ın yolunda gidene hemen bir kara leke vurulmaktadır. Herkes gibi son zamanlarda namazını kılardı. Hiçbir amacı yoktur. Ruhi bir etki. Ani bir karardır. Zaman zaman uçakla yolculuğunu yapardı. Sabıka durumunu bilmiyorum. Zaten uzaktan bir kardeşlik durumumuz olmuştur. 2-3 yıldır görüşmemiz olmadı. İş peşinde koşuyordu, gurbete gidiyordu.'

Kardeşi Mehmet'in uçağa binmeden 2 saat önce yanında çay içtiğini belirten ağabeyi Gökşingöl, "Bana (işlerim var. İstanbul'a gideceğim.) dedi. Detayına girmedik" şeklinde konuştu.

Kardeşinin uçak kaçırmasından üzüntü duyduğunu İhsan Gökşingil, "Haberi duyduğumuzda üzüldük. Hala o üzüntüyü yaşıyoruz. Olmaması gereken bir şey. Demek ki o zaman dengesini kaybetmiş. Ani bir ruhi bunalım geçirmiş. Hiçbir amacı olacağını sanmıyorum. Kaçırma olayından sonra daha onunla görüşmedik. Yaptığından dolayı pişmanlık duyacağına inanıyorum. Döndüğünde bir büyük olarak iyi şeyler tavsiye edeceğiz ona." diye konuştu.

Uçak korsanı Mehmet'in Diyarbakır'da kendisine ait bir evi olmadığını dile getiren abisi İhsan Gökşingöl, bütün kardeşlerinin evinin onun evi olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious