Uçak kuyruğunun üstüne düştü!

Uçak kuyruğunun üstüne düştü!.13259
  • Giriş : 26.02.2009 / 22:10:00

Düşen THY uçağından sağ kurtulan Dağaşan, kaza anını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Amsterdam'da düşen THY'nin 'Tekirdağ' isimli uçağından kurtulan yolculardan 7'si İstanbul'a getirildi. Atatürk Havaalanı'na gelen yolculardan üniversitesi öğrencisi Volkan Dağaşan'ı havaalanında anne ve babası karşıladı. Daha sonra ailesi ile evlerine hareket eden Volkan Dağaşan, Erenköy Ethem Efendi Caddesi Fırın Sokak No: 15'te bulunan evlerinin önünde basın mensuplarının cevapladı.

Volkan Dağaşan, yaklaşık 600 metre yükseklikte olduklarını belirterek, kaza anını şöyle anlattı:
"Fazla bir şey görünmüyordu. Bulutların altına indik. Bir anda hava boşluğu oldu. Uçağın burnu aşağı indi. Pilot toparlamaya çalıştı. Gaza bastı herhalde. Uçağın burnu yukarı kalktı. Sonra da toparlayamadı. Birden uçak kuyruğunun üzerine düştü."

Dağaşan, uçağın en arka sırasının bir önünde iki arkadaşı ile birlikte oturduğunu kaydederek, "Herhangi bir duman görmedim. Uçağın motorunu görüyordum. Uçağın motoru düşmedi. Duman falan da yoktu." dedi.
Uçağın kendi oturdukları yerden kırıldığını belirten Dağaşan, uçaktan kendi imkânları ile çıktıklarını belirtti. Dağaşan, "Kendimiz çıktık. Uçak bizim oturduğumuz yerden kırıldı. Uçağın düşmesi ile birlikte içeride ağır yaralılar oldu. Bayağı bir ses vardı. Biz de yaralıydık. Sadece kaşımın üzerinde yara var. Ölenler var. Ağır yaralı olanlar var. Diğer arkadaşlarımın da durumu iyi." dedi.

Dağaşan, kazadan sonra hastaneye götürüldüklerini ve kontrollerinin yapıldığını da dile getirerek, kendileri ile çok iyi ilgilendiklerini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*