Uçak yolcularını korkutan anons

Uçak yolcularını korkutan anons.13879
  • Giriş : 24.06.2009 / 10:01:00

İspanya'nın tatil cenneti Mayorka'dan (Mallorca) İngiltere'ye giden 71 turist, uçağa binip de koltuklarda yerlerini alınca, pilot kabininden yapılan anonsla dehşete kapıldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uçağın kalkışına birkaç dakika kala yapılan anonsta "Sayın yolcular, uçağın bagaj kısmında küçük bir problem nedeniyle bagajlarınız sadece ön kısımdaki bölüme yerleştirilebildi. Bu nedenle, uçağın ufak bir denge sorunu var. Burun kısmındaki ağırlığı dengelemek için lütfen arka koltuklara geçiniz" denildi.

Bagaj kısmında bir kapının sıkışması sonucu, bagajlar uçağın burun kısmına yakın bölüme yerleştirilmiş ve burun kısmındaki ağırlık nedeniyle kuyruk kısmının dengelenmesi gerektiğini söyleyen pilot, korkulacak bir durum olmadığını da belirtti.

İngiliz gazetelerinde geniş yer alan haberde, uçakta bulunan 71 yolcunun da anonsu duyar duymaz uçaktan indikleri ve Thomas Cook Havayolları'na ait uçağın bir anda boşaldığı belirtildi.

Yolcular ise böylesine sorumsuz davranan havayoluna dava açmaya hazırlanıyor.

17 yaşındaki Rowen Leybourne, olayı şöyle anlattı:

"Anonsu duyar duymaz annemi aradım ve ne yapmam gerektiğini sordum. Derhal uçaktan inmemi ve başka bir uçakla dönmemi söyledi. Zaten tüm yolcular aynı şeyi yaptı ama o anons hepimizi çok korkuttu ve şaşırttı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*