Uçakta telefon paniği

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

İstanbul- Bodrum seferini yapan yolcu uçağında bir yolcunun çalan cep telefonu panik yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uçağın pilotunun “Hepimizi öldüreceksiniz, uçuşun en kritik anında ‘telefonları kapatın’ uyarımızı neden ciddiye almıyorsunuz'' diye anons yaptığı belirtildi.
Olay, dün saat 16.45 sıralarında İstanbul- Bodrum seferini yapan Onur Air Havayolları'na ait MD- 83 tipi yolcu uçağında meydana geldi. 1 yolcusuyla İstanbul'dan kalkan yolcu uçağında iddiaya göre 10 dakika sonra bir yolcunun çalmaya başlayan cep telefonu paniğe neden oldu. Bunun üzerine pilot ve hostesler açık olan telefonların kapatılması uyarısında bulundu. Ancak tüm uyarılara karşın cep telefonu tekrar çalmaya başlayınca kaptan pilot, “Hepimizi öldüreceksiniz. Uçuşun en kritik zamanındayız. Lütfen hemen cep telefonunuzu kapatınız, uyarılarımızı neden ciddiye almıyorsunuz'' diye anons yaptı.
Anonsun ardından iki yolcu, bu kişinin yanına giderek telefonunu elinden aldı. Bu esnada cep telefonunun sahibi ile iki yolcu arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. İki yolcu, aldıkları telefonun bataryasını çıkardıktan sonra tekrar sahibine iade etti.
Sorunsuz bir şekilde iniş yapan uçaktaki yolculardan 29 yaşındaki Berna Gülmez, “Pilot ve hostesler uçak kalkmadan gerekli uyarıyı yapmış, cep telefonlarının kapatılmasını istemişti. Ancak kalkıştan hemen sonra bir yolcunun sık sık çalan telefonu panik yaşanmasına neden oldu. Telefonun önce arandığı, ardından da alarmının açık olmasından dolayı sık sık çaldığı anlaşıldı. Ancak iki yolcu müdahale ederek telefonun bataryasını çıkardılar. Yolculuk sorunsuz sona erdi'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious