Ücreti çok buldu, şoförü bıçakladı

Ücreti çok buldu, şoförü bıçakladı.4528
  • Giriş : 25.11.2008 / 11:04:00

İzmir'in Bornova ilçesi, Altındağ semtinde müşterisi tarafından hesap yüzünden 17 yerinden bıçaklanan taksici Erkan Koç (32), ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Evli ve 1 çocuk babası Erkan Koç, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alınırken, olayın zanlısı olan ve BİM alışveriş merkezinde çalışan Emre Akkuş (18), Balçova'da evine girerken yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay, Bornova, Altındağ, Fazılpaşa Caddesi, BİM Alışveriş Merkezi önünde akşam saatlerinde meydana geldi. Kahramanlar Taksi Durağı'nda çalışan Erkan Koç (32) ile müşteri olarak aldığı Emre Akkuş arasında 1 gün önce hesap yüzünden tartışma çıkmıştı.

Tartışmada taksici Erkan Koç, aldığı parayı az bulunca, müşterisi Emre Akkuş'un elinden cep telefonunu aldı. Bu olaydan 1 gün sonra taksiciyi arayan Erme Akkuş, parayı getireceğini ve cep telefonunu alacağını söyledi. Bunun üzerine taksici ile Altındağ Koşu Kavak Mahallesi'nde buluştu.

İşyerinin önüne geldiklerinde taksici Emre Akkuş'tan parasını istedi, Emre Akkuş ise taksiciden telefonunu istedi. Taksici ile müşterisi arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Bunun üzerine Emre Akkuş, belindeki bıçağı çıkararak, taksici Erkan Koç'un vücuduna saplamaya başladı. Vücudunun 17 yerinden bıçaklanarak ağır yaralanan Koç, kanlar içinde taksinin içine yığıldı. Akkuş ise kaçtı.

Olayın ardından yaralı halde otomobili çalıştıran taksici, yakındaki Beşok Taksi Durağı'na geldi. Taksi durağındaki meslektaşlarından kendisini hastaneye götürmelerini isteyen Koç'u, taksi durağında çalışan 35 T 7655 plakalı taksinin sürücüsü Mithat Çalışkan (39) Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Ameliyata alınan evli ve 1 çocuk babası Erkan Koç'un 17 yerinden bıçaklandığı ve hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Erkan Koç'un cep telefonu alım satımıyla uğraştığı ve hafta sonları ek iş olarak takside şoförlük yaptığı öğrenildi. Meslektaşının hayatını kurtaran Mithat Çalışkan polis ekiplerine verdiği ifadede yaralı taksicinin durağa gelerek kendisinden yardım istediğini bu yüzden hastaneye götürdüğünü söylediği öğrenildi.

Olayla ilgili operasyon başlatan Cinayet Bürosu ekipleri bıçaklanan Erkan Koç'un cep telefonunda yaptığı incelemeler sonucu en son Emre Akkuş ile görüştüğünü belirledi. Bunun üzerine operasyonu genişleten ekipler yaklaşık 2 saat sonra Emre Akkuş'u Balçova'da evine girerken suç aleti bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*