Ücretsiz sağlık taraması

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Malatya Belediyesi ile Özel Anatolia Tıp Merkezi işbirliğiyle şeker, obezite ve tansiyon hastaları için ücretsiz sağlık taraması yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye Başkanı Cemal Akın, başlatılan sağlık taraması hizmetini yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vatandaşların sağlık sorunlarına yardımcı olmak amacıyla böyle ücretsiz bir organizasyon yaptıklarını belirten Başkan Akın, bütün vatandaşları bu ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanmaya davet etti. Akın, Malatyalıların sağlık taramasına önemli duyarlılığı göstereceğini söyledi.

Şeker, obezite ve tansiyon gibi rahatsızlıklarını özellikle yaşlı vatandaşlar için büyük risk olduğuna dikkat çeken Akın, "Uygulama ile vatandaşlar sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olacaklar ve önlemlerini alacaklar. Malatyalılar genç yaşlı demeden sağlık taramasına katılmasını istiyoruz. Böyle bir organizasyonda bize destek veren sağlık kuruluşunada duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.

Başkan Akın'ın konuşmanın ardından Malatya Belediyesi'ne ait gezi sağlık polikliniğinde yapılan sağlık taraması başlatıldı.

Sağlık taramasına vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, gezici sağlık polikliniğinin önünde uzun sıralar oluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious