Üçüncü en büyük sorun çarpık yepılaşma

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin dış borç ve terörden sonra en büyük sorununun çarpık yapılaşma ve gecokondulaşma olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya Habitat Günü nedeniyle TOKİ merkezinde bir panel düzenlendi. Bayraktar, panel öncesi bir konuşma gerçekleştirdi. Yeniden yapılandırma planları çerçevesinde ülke genelinde 110 belediye ile 'Gecekondu Dönüşüm Protokolü' imzaladıklarını kaydeden Bayraktar, bunların yarısında çalışmaları başlattıklarını dile getirdi. Bayraktar, "Türkiye'nin dış borç ve terörden sonraki en büyük meselesi, çarpık yapılaşma ve gecekondudur. Gecekondulaşma halledilmeden Türkiye'nin rahat kalkınmasından söz edilemez" diye konuştu.

Türkiye'deki barınma ihtiyacında değişiklikler yaşandığını kaydeden Bayraktar, insanların artık daha sağlam, kaliteli, çevresi ile entegre yapılarda oturmak istediğini dile getirdi. Bayraktar, "Evi olmayan insan rahat düşünemez" diye konuştu. Bayraktar, TOKİ olarak büyük çalışmalar içinde olduklarını da kaydederek, "TOKİ'nin çalışmaları, hiç mütevazi değilim, çok büyük bir atak ve örnektir. TOKİ'nin yaptığı hızlı bir çalışma değil, savaş ve ibadettir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious