Üçüncü ODTÜ Bilim Şenliği başladı

Üçüncü ODTÜ Bilim Şenliği başladı.14820
  • Giriş : 29.03.2008 / 21:56:00

Bilimi insanlara farklı yönleriyle tanıtmak amacıyla ODTÜ tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ODTÜ Bilim Şenliği CEPA Alışveriş Merkezi'nde başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ODTÜ Malzeme Bilimleri tarafından organize edilen ve yarın sona erecek etkinlikte, ODTÜ Öğrenci Topluluklarının bilimsel etkinlikleri yer alıyor.

Etkinlik kapsamında ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi'nin klasik araçlar koleksiyonunda bulunan değişik modellerde 5 klasik otomobil ile öğrenci toplulukları tarafından üretilen hidrojen ve güneş arabaları da sergileniyor.

Şenlikte, ODTÜ Toplum ve Bilim Merkezi'ne bağlı Uygulamalı Bilim Merkezi'nde bulunan plazma küresi, aldatan görüntü, radyometre, statik elektrik topu, tırmanan koni gibi deney setleri de bulunuyor.

Çeşitli bilimsel gösterilerin, dinletilerin ve dans gösterilerinin de yer aldığı şenlikte her yaştan meraklılar bilimi yakından tanınma fırsatı buluyor.

Şenlik, insanlara bilimi farklı yönleriyle anlatmak, özellikle genç nesillere bilimi eğlenceli yönleriyle açıklayarak onları bilimin içine çekmek ve bilimi sevdirmek amacıyla düzenleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious