Ucuz bilgisayar için birbirlerini ezdiler

Ucuz bilgisayar için birbirlerini ezdiler .45711
  • Giriş : 25.09.2007 / 11:35:00

Ümraniye'de, piyasa fiyatının çok altında elektronik eşya satan mağazanın önünde izdiham yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akşam saatlerinden itibaren sırada bekleyen ve İstanbul dışından gelenlerle birlikte sayıları binleri bulan vatandaşlar, adeta birbirini ezdi. Kuyruğa sonradan girmeye çalışan ve demir parmaklıklara çıkan bazı vatandaşlar sırada bekleyenleri tekmelerken, polis ve güvenlik görevlileri vatandaşları yatıştırmak için yoğun çaba harcadı. Saat 08.00'da kapılarını açan mağazaya girmek için birbirini ezen vatandaşlar arasında kavga çıktı.

Günler öncesinden tanıtımları yapılan mağazanın önünde dün gece saat 21.00 sıralarında sıraya giren vatandaşlar, indirimdeki elektronik eşyalardan alabilmek için sabaha kadar bekledi. Her geçen saat sayısı artan kalabalığın sayısı diğer illerden de gelenlerle binlere ulaştı. Sıraya girmemekte direnen bazı vatandaşları sıraya sokma çabasında başarılı olamayan köpekli mağaza güvenlik görevlileri, vatandaşlara müdahale etti. Basın mensuplarını engellemek isteyen bir güvenlik görevlisi, tuttuğu köpeği basın mensuplarının üzerine saldırdı.

Vatandaşla arasında yer yer yaşanan tartışmalar mağazanın açılış saati yaklaştıkça kavgaya dönüştü. Bu sırada, kalabalığın arasında kalan genç bir kadın, zor anlar yaşadı. Sinirlenen genç kadın, izdihamda bulunanlara yumruk atmaya çalıştı. Bu arada demir korkuluklar üzerine çıkan bazı kişiler de sırada bekleyenlere tekmeyle karşılık verdi. Kapıların açılmaya başlamasıyla birlikte içeri gruplar halinde alınan vatandaşlar, demir korkulukları devirdi. Demir korkulukların yıkılması ile vatandaşlar ezilme tehlikesi yaşadı.

İçeri girerek alışveriş yapmayı başaran müşteriler uzayıp giden kuyruğun arasından ürünleri ile birlikte geçerken bekleyen vatandaşlar tarafından alkışlandı. LCD televizyon ile bilgisayar aldığını söyleyen bir vatandaş, mağaza önüne dün akşam saatlerinde geldiğini ve sabaha kadar beklediğini ifade etti. Bu arada mağaza etrafında yaşanan izdihama rağmen, uzuyan kuyrukta bekleyen vatandaşların sessiz duruşu dikkat çekti.

Günler öncesinden gazete ilanları ve televizyon reklamları ile indirim yapacağını açıklayan mağazada, piyasa değeri 3 bin 500 YTL olan plazma televizyon bin 500 YTL'ye, bin 300 YTL olan dizüstü bilgisayar 600 YTL'ye, 340 YTL olan büro tipi buzdolabı 90 YTL'ye satılıyor. Mağazda bulunan diğer ürünler de piyasa değerinin yarısından daha ucuz bir fiyata satışa sunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious