Ucuz ekmek kuyruğunda gelen ölüm

Ucuz ekmek kuyruğunda gelen ölüm.11446
  • Giriş : 30.12.2008 / 15:20:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:59:52

Adana'da, ucuz ekmek almak için sabah 05.00'te sıraya giren işçi emeklisi, geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İşçi emeklisinin acılı eşi, "Kocam yokluktan öldü" diyerek gözyaşı döktü:

Alınan bilgiye göre, gece saat 05.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi, Şakirpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, emekli maaşı yetmeyince eşi Fatma ve kızı Dilek'in geçimini sağlamak için ayakkabı boyacılığı yapan Şehmuz Çelikçi (75), market ile fırınlarda 70 YKr'ye satılan ekmek yerine, belediyenin ürettiği 30 YKr'ye satılan ekmekten almak için Emekçiler Caddesi üzerindeki Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekmek büfesi önünde kuyruğa girdi.

Soğuk havada ekmek aracının gelmesini bekleyen işçi emeklisi Şehmuz Çelikçi (75), burada aniden rahatsızlandı. Çelikçi, ucuz ekmek almak için sıraya giren vatandaşlar tarafından yolun kenarına yatırıldı.

Olay yerine çağrılan ambulanstaki sağlık ekibi, müdahale ettiği Çelikçi'nin öldüğünü belirledi.

Flash Animasyonu

Savcının incelemesinden sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği belirtilen Çelikçi'nin cenazesi ailesine teslim edildi.

Ölen işçi emeklisinin eşi Fatma Çelikçi, sabaha karşı uyandıklarını belirterek, "Kızım dershaneye gidecekti. Ben kahvaltı hazırlamaya başladım. Kocam da ekmek almak için büfeye gitti. 2 saat beklememe rağmen gelmedi. Daha sonra kapı çalındı, polis geldi, 'Kocam mı öldü' diye sordum. Onlarda kocamın hastaneye kaldırıldığını söylediler. Sonra duyduk ki kocam ekmek kuyruğunda beklerken ölmüş" dedi.

"Gitti gelmedi" diyerek ağıt yakan Çelikçi, "Kocam emekliydi, maddi durumumuz iyi değildi. 70 YKr'ye ekmek alamıyorduk. O yüzden büfe önünde kuyrukta bekleyerek ucuz ekmek alıyorduk. Kömürüm odunum bile yok. Kocam yokluktan öldü" diye konuştu.

Ucuz ekmek kuyruğunda bekleyen bir vatandaş da, geldiğinde Şehmuz Çelikçi'nin karşı kaldırımda yattığını belirterek, "Kuyrukta beklerken fenalaşmış. Vatandaşlar oraya kaldırmış. Ben ekmeğimi aldım gittim" dedi.

Sabah okula giden bir öğrenci de, ekmek büfesinin önünden geçerken, yaşlı adamın yerde yattığını belirterek, "Ekmek kuyruğunda beleyenlere sorduğumda, soğukta iki saat beklediği için rahatsızlanarak kaldırıma götürüldüğünü orada yere düşerek öldüğünü söylediler" dedi.

Ekmek kuyruğunda bekleyen engelli bir vatandaş ise 21. yüzyılda ekmek kuyruğunda beklemenin ayıp olduğunu ifade ederek, "Bende maddi durumum iyi olmadığı için tekerlekli sandalye ile kuyrukta beklemek zorunda kalıyorum. Param olsa gider bakkaldan 70 YKr'ye ekmek alırdım. Bu halde kuyrukta beklemek zor oluyor" diye konuştu.

Öte yandan, ucuz ekmek kuyruğunda ölen işçi emeklisinin cenazesi, İstanbul'daki yakınlarının törene katılması için yarın toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*