Ucuz TOKİ konutlarına büyük ilgi

Ucuz TOKİ konutlarına büyük ilgi.8936
  • Giriş : 11.05.2009 / 22:12:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Hamitler'deki toplu konut projesinin ikinci etabına ilk günde 300 kişi başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kentteki konut açığını kapatmak ve dar gelirli vatandaşları uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi yapmak amacıyla TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Hamitler'deki toplu konut projesinin ikinci etabına ilk günde 300 kişi başvurdu.

Büyükşehir Belediyesi'nin, Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi karşısında bulunan eski bıçakçılar çarşısındaki başvuru noktası, sabah saatlerinden itibaren konut sahibi olmak isteyen vatandaşların akınına uğradı. Konut başvurusu yapan Hasan Çetince adlı vatandaş, Bursa'da 10 yıldır kirada oturduğunu belirterek, "Daha önce de TOKİ'ye iki kez başvurdum ama kurada çıkmadı. İnşallah bu kez şansımız çıkar. Eğer kura bize çıkarsa, tabii ki çok sevineceğiz. Bu proje bizim için avantajlı. Çünkü şartlarımız ancak bu rakamları ödemeye elverişli" diye konuştu.

Hamitler toplu konut projesinin kendileri için büyük bir fırsat olduğunu belirten Ahmet Canbulat da ev sahibi olmayı dört gözle beklediğini söyledi. Konut alma umuduyla başvuru yapan Şükriye Sert ise Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederken, dar gelirli vatandaşların da ev sahibi olmaları için atılan bu adımın çok önemliği olduğunu vurguladı.

Hamitler Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında F tipi 2 oda 1 salon nitelikli brüt 84,39 m2 büyüklüğe sahip 992 konut, 335 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulacak. Zorunlu yüzde 12 peşinatın dışında hak sahipleri verecekleri peşinatlar oranında en fazla 180 ay taksitle konutlarına sahip olabilecekler. Noter ve Büyükşehir Belediyesi ile idari yetkililerin denetiminde yapılacak olan toplu konut kuraları, 18 Haziran Perşembe günü çekilecek. 29 Mayıs Cuma gününe kadar kabul edilecek başvuru formları ise belediyenin 'www.bel.tr' adresinden temin edilebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*