Ucuz uçak biletleri kapışıldı

Ucuz uçak biletleri kapışıldı.6370
  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Ramazan boyunca her şey dahil 35 YTL'ye bilet kampanyası başlatan İzmir Hava Yolları (İZair), iki günde 5 bin 285 bilet sattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'nin en genç havayolu şirketi olan İZair'e, Pegasus Havayolları ile ortak uçuşların başladığı 26 Haziran'dan itibaren büyük talep ve ilgi olduğunu ve yüzde 90'ı aşan doluluk oranının yakalandığını belirten İZair Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, ramazan boyunca her şey dahil 35 YTL'ye bilet kampanyasının da büyük ilgi gördüğünü, iki günde 5 bin 285 bilet satıldığını söyledi.

Buna teşekkür etmek amacıyla ramazan boyunca sürecek şartsız indirim kampanyası başlattıklarını dile getiren Demirtaş, "Bu, İZair'in Türkiye'ye bir bayram hediyesidir. Kampanyayla her hatta, ramazan boyunca vergi ve harçlar her şey dahil fiyatlar 35 YTL'den başlıyor. Farkımız her seferde öyle bir iki koltuğu değil, 15 koltuğu 35 YTL'den satmamızdır. Ramazan Bayramı'na kadar 8 bin 10 bileti, yani toplam kapasitemizin yüzde 12'sini 35 YTL'den satışa sunduk. Öyle bir hafta önceden, bir ay önceden alma şartımız da yok. Yolcu, seferden iki üç gün önce başvurduğunda bile indirimli bilet varsa alabilecek. Fiyatlandırma kademeli olarak yapılacak." dedi.

Kampanyayı geçen pazartesi günü kamuoyuna duyurduklarını hatırlatan Demirtaş, ''Gazetelerde ve televizyonlarda yayınlanmadan sadece internet sitelerinde çıkan haber üzerine yolcular çağrı merkezimize ve internet sitemize hücum etti. İlk 12 saatte 2 bin 146 bilet satıldı. Salı günü ilgi daha da arttı. Çağrı merkezlerine bir günde 10 bini aşkın telefon geldi. Çarşamba sabahı itibariyle satılan bilet sayısı 5 bin 285'e ulaştı. Elimizde çok az sayıda indirimli bilet kaldı." diye konuştu.

Birçok yolcunun kampanyaya inanmakta güçlük çektiğini aktaran Demirtaş, "Özellikle vergi ve harçların dahil olup olmadığını, ikram yapılıp yapılmadığını, indirimli koltukların geniş olup olmadığını soran yolcularımız oldu. Pek çok yolcu, bayram tatilini erkene alırken, çok sayıda yolcumuz da fırsatı değerlendirip hayatında ilk defa uçağa bineceğini ifade etti. Bazı yolcularımız ise, sırf uçak seyahati yapmak için programlarında olmamasına karşın bilet satın aldı. Bütün bunlar bizi çok mutlu etti. Kampanyamızın büyük ilgi görmesinde, hiçbir şart öne sürmememizin büyük etkisi oldu. Hizmet kalitemizde, güvenliğimizde, konforumuzda hiçbir farklılık yok." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious