Ucuzluk milyonları yollara döktü!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

İngiltere'de Hz. İsa'nın doğum yıldönümünü kutlayan İngilizler birgün sonraki 'Hediyeleşme Günü' nedeniyle fiyatlardaki büyüj indirimleri duyunca yollara döküldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Londra'da özellikle alışverişin kalbi olarak bilinen ünlü Oxford Caddesi'ndeki esnaflar, yılın en kalabalık günlerinden biri olan Hediyeleşme Günü için büyük indirimlerde bulundu. Süpermarket ve internetteki rekabet de fiyatlarda büyük indirimlere neden oldu. Pazarlama uzmanları İngiliz basınına yaptığı açıklamalarda yılbaşına kadar elde edilecek olan hasılatın, esnafların yıllık planladıkları hasılatın önemli bir kısmına denk gelebileceğine dikkat çekti. Yine bir pazarlama uzmanı, Londra'da bir mağazanın önünden yaklaşık olarak bir günde 200 bin insanın geçmesinin beklendiği, bunun da normal günde geçen insan sayısından 3 kat daha fazla olduğunu söylüyor.

Büyük indirimleri duyan binlerce kişi, sabah saatlerinden itibaren ünlü Oxford Caddesi'nde bulunan Selfridges, Debenhams ve Marks&Spencer gibi mağazaların önünde kuyruk oluşturdu. Yolların tıklım tıklım dolması sonucu vatandaşlar yollada yürümekte zorlandı.

Alışveriş için Oxford Caddesi'ne gelen Süleyman, Samed ve Serhat adlı Türk öğrenciler de indirimden yararlanmak için geldiklerini anlattı. Türkiye'de öğrenci olarak Londa'ya geldiklerini anlatan öğrenciler, kaliteli markalarda büyük indirimler olduğunu duyduklarını ve bu yüzden Oxford Street'e geldiklerini ifade etti. Ancak fiyatlarda pek bir fark göremediklerini belirten öğrenciler, mağazaları gezmeye devam edeceklerini dile getirdiler.

Bu arada, mağaza sahiplerinin bu yıl için 30 milyar sterlin harcama yaptıkları belirlendi. Bunun geçtiğimiz yıldan daha fazla olduğunu vurgulayan yetkililer, bazı sektörlerde kar payının düştüğünü duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious