UEFA finali öncesi Kadıköy'de skandal

UEFA finali öncesi Kadıköy'de skandal.8817
  • Giriş : 20.05.2009 / 16:12:00

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bugünkü UEFA Kupası final maçına sayılı saatler kala, Kadıköy’de skandal görüntüler ortaya çıktı. Akreditasyon merkezinde kira krizi dünya basınına Türkiye'yi rezil etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz, Futbol Federasyonu'ndan kira isteyerek, UEFA finali için akreditasyon merkezi olarak belirlenen vakıf binasını kilitleyince birçok yabancı gazeteci basın toplantılarına giremedi

Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz'ın, Futbol Federasyonu tarafından final karşılaşması için akreditasyon merkezi olarak belirlenen vakıf binasının kapısına kilit vurması ortalığı karıştırdı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile ters düşen Aziz Yılmaz'ın, sarı-lacivertli kulübü, UEFA ve Futbol Federasyonu önünde zor durumda bırakmak istediği ileri sürülürken, vakıf binasına gelen basın mensupları kapının önünde kaldı.

Sorunu Kızıl çözdü

Sabah saatlerinde binaya giden ve akreditasyon kartlarını sorunsuz şekilde alan yerli ve yabancı basın mensuplarının aksine, öğleden sonra işlem yaptırmak isteyen yabancı gazeteciler kartlarını alamayınca basın toplantılarına giremedi.

Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Yılmaz'ın, stadın hemen yanında bulunan ve stat kompleksine dahil olan bina için Futbol Federasyonu'ndan kira bedeli istediği öğrenildi. Yaşanan tatsızlığın ardından federasyon yöneticisi Levent Kızıl'ın devreye girerek sorunu çözdüğü ve yabancı gazetecilerin akreditasyon kartlarını almaya başladıkları ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde polis tarafından yapılan kumar baskınıyla gündeme gelen Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı bu olayın ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la ipleri koparmıştı.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*