UEFA Kupası, İstanbul'a getirildi

UEFA Kupası, İstanbul'a getirildi.9327
  • Giriş : 23.04.2009 / 13:27:00

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs Çarşamba günü oynanacak final maçıyla yeni sahibini bulacak UEFA Kupası, İstanbul'a getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kupa, son sahibi Rusya'nın Zenit Kulübü'nden 8 kişilik bir heyet tarafından, özel bir uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'na getirildi. UEFA Kupası, özel olarak hazırlanmış kutusu içinde, havalimanında UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine teslim edildi.

İstanbul'a getirilen kupa, bugün saat 14.00'de Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenecek törenle UEFA Başkanı Michel Platini'ye teslim edilecek. UEFA Başkanı Platini ise kupayı final maçına kadar şehirde sergilenmek üzere İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş'a verecek. Kupa, finale kadar olan sürede İstanbul'da belirlenen noktalarda halkın ziyaretine açılacak.

Esma Sultan Yalısı'nda saat 14.00'te başlayacak kupa teslim töreni öncesi UEFA Kupası, özel üretilmiş bir araç üzerinde şehirde dolaştırılacak. İki saatlik bu turun ardından Dolmabahçe Sarayı önünde konvoya, Zenit Kulübü'nden futbolcu ile yöneticiler de katılacak.

Zenit heyeti törene katıldıktan sonra saat 17.00 uçağıyla Saint Petersburg'a dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*