UEFA tazminat ödeyecek

UEFA tazminat ödeyecek.9976
  • Giriş : 29.11.2008 / 14:52:00

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri esnasında A Milli Takım ile Almanya arasında oynanan yarı final maçı sırasında yaşanan elektrik kesintilerinin sorumluluğunu kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman basınında çıkan haberlerde, UEFA'nın, yaklaşık 18 dakika yayını giden Alman kanalı ZDF'ye yüklü miktarda tazminat ödemeyi kabul ettiği ifade edildi. Haberde ayrıca, yayın kesintisinden etkilenen tüm yayıncı kuruluşlara ödeme yapılacağı da ifade edildi.

İsviçre'nin Basel Kenti'nde oynanan ve millilerin 3-2 kaybettiği karşılaşma sırasında Viyana üzerinden gelen bir fırtına nedeniyle, Viyana'da bulunan Uluslararası Yayın Merkezi'nin (IBC) güç kaynakları bozulmuş ve büyük bir elektrik kesintisi yaşanmıştı. Ve maçı yayınlayan bazı yayıncı kuruluşlar yaklaşık 18 dakika izleyicilere ses ve görüntü aktaramamışlardı. Milyonlarca insan maçın bazı bölümlerini ya izleyememişler ya da sıkıntılı bir şekilde izlemişlerdi.

Alman televizyou ZDF ise bir İsviçre televizyonunda görüntü alıncaya kadar yaklaşık 6 dakika izleyicilerine maçı aktaramamıştı. ZDF buna karşın 29.46 milyon izleyici tarafından takip edilmiş ve bu bir rekor olarak kayıtlara geçmişti. Ancak elektrik kesintisi nedeniyle ZDF'nin dünya genelinde izlenme rekorunu kaçırdığı iddia ediliyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*