UEFA'dan Hakan Şükür'e övgü

UEFA'dan Hakan Şükür'e övgü.11029
  • Giriş : 31.12.2007 / 14:02:00

UEFA'nın internet sitesinde yer alan, ''Hakan Şükür hala Türkiye'nin önde geleni'' başlıklı bir haberde, ''Şükür, emsalsiz başarısıyla yurt içi ve yurt dışında Türkiye'nin en tanınan futbolcusu oldu'' ifadesi kullanıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) internet sitesinde, UEFA Jübile Ödülleri için Türkiye'de son 50 yılın en fazla göze çarpan futbolcusu seçilen Hakan Şükür'e ilişkin bir haber yayımlandı. Habere, ''Hakan Şükür hala Türkiye'nin en önde geleni'' başlığı atıldı.

Haberde, Türk futbolunun 1990'ların başındaki yükselişinin hiç de tesadüf olmadığı belirtilerek, bu yükselişin, ''yeni Futbol yıldızı Hakan Şükür'ün ortaya çıkmasının bir sonucu'' olduğu kaydedildi. Şükür için, ''Emsalsiz başarısıyla yurt içi ve yurt dışında Türkiye'nin en tanınan futbolcusu oldu'' ifadesi kullanıldı.

''Uluslararası futbolda ülkesinin en skorer futbolcusu Hakan Şükür, Avrupa kulüp maçlarında attığı 38 golle Türkiye rekorunu elinde bulunduruyor'' denilen haberde, Şükür'ün Türk liginde de ''en üretken golcü'' olduğuna dikkat çekildi.

Haberde, 2002 FIFA Kupası finallerinde Türkiye'nin dünya üçüncülüğüne ulaştığı maçta, Şükür'ün en hızlı golü kaydetme onuruna da sahip olduğu ifade edilirken, yıldız futbolcunun Sakaryaspor'da başlayıp, bugüne dek uzanan Futbol kariyeri anlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious