UEFA'dan temizlik emri

UEFA'dan temizlik emri.13388
  • Giriş : 22.11.2007 / 12:33:00
  • Güncelleme : 22.11.2007 / 12:43:22

UEFA Delegesi Tisk ile gözlemci Natri, sabah Ali Sami Yen Stadı’nın zeminindeki çukurların çakıl taşlarıyla karışık kumla doldurulduğunu görünce "Bu saha temizlenmezse maç oynanmaz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Maç sabahı Ali Sami Yen Stadı’nın zemini krize yol açtı. UEFA Delegesi Belçikalı Ronald Tisk ile gözlemci Finlandiyalı Kaj Natri, sahayı gezerken zeminin bozulan kesimlerinin içinde çakıl taşlarının olduğu kumlarla doldurulduğunu görünce tepki gösterdi. Tisk, "Zemin bu taşlardan temizlenmezse bu statta maç oynanmaz. Bu taşlar futbolcuların ciddi biçimde sakatlanmasına yol açabilir" dedi.

Bunun üzerine Şişli Belediyesi’ne bağlı 30 kişilik temizlik ekibi stada gelerek zemindeki küçük taşları temizlemeye başladı. Yaklaşık 4 saat süren bir çalışmanın ardından zemindeki taşlar temizlenip, çukur yerler dolduruldu. Tisk, Natri ve maçın Hollandalı hakemi Eric Braamhaar, yardımcıları Erie Brink, Patrick Gerritsen ile 4. hakem Bjorn Kuipers sahanın zemini tekrar kontrol etti ve maçın oynanmasına uygun olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious