Ufuk Uras da Taksim'e gidiyor

Ufuk Uras da Taksim'e gidiyor.10039
  • Giriş : 25.04.2008 / 17:49:00

ÖDP lideri, Erdoğan'a "1 Mayıs inadınızdan vazgeçin" çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Hükümete, 1 Mayısın Taksim Meydanı’nda da kutlanması için çağrıda bulunarak, "Anlamsız inadınızdan vazgeçin. Bırakın Taksim Meydanı, 1 Mayısta emekçilerin ve işçilerin talepleriyle ve örgütleriyle dolsun" dedi.

Uras, yaptığı yazılı basın açıklamasında, AK Parti iktidarının, Taksim Meydanı’nı emekçilere kapatma inadını sürdürdüğünü bildirdi. "Ayak takımı" yaklaşımının da Taksim yasağının da AK Parti’nin demokrasi anlayışının sınır ve zaaflarını ortaya koyduğunu savunan Uras, Taksim’de, 1 Mayıs kutlamasının, bugün Türkiye’de demokrasinin ölçütlerinden önde geleni olduğu kaydetti. Uras, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Polis bayramından, lale şenliğine kadar her tür etkinliğe izin verilen Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs kutlamaları için kapalı olması anlaşılır değildir.

AKP hükümetine bir kez daha çağrı yapıyorum. Anlamsız inadınızdan vazgeçin. Taksim Meydanı korkusunu yaşamaktan ve yaymaktan kurtulun.Bırakın Taksim Meydanı, 1 Mayısta emekçilerin ve işçilerin talepleriyle ve örgütleriyle dolsun.

Diğer yandan ana muhalefet partisi Genel Başkanı Sayın Baykal da sendikaların taleplerine duyarsız kalmamalıdır. Sayın Baykal’ı da emekçilerin taleplerine sahip çıkmak için 1 Mayısta Taksim Meydanı’na birlikte olmaya çağırıyorum. Sendikaların, emekçilerin 1 Mayısı Taksim’de kutlama taleplerini destekliyorum. 1Mayısta, Taksim’de olacağım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious