Ufuk Uras ve Tuncel İstanbul'da yıkım bölgesine gitti

Ufuk Uras ve Tuncel İstanbul'da yıkım bölgesine gitti.7914
  • Giriş : 13.09.2007 / 18:45:00

ÖDP'li Uras ve DTP'li Tuncel, Tuzla Şifa Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İstanbul Milletvekili Ufuk Uras ve Demokratik Toplam Partisi (DTP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, yıkım nedeniyle olayların yaşandığı Tuzla'daki Şifa Mahallesini ziyaret etti. Bölgede incelemelerde bulunan Tuncel ve Uras, Tuzla İlçe Emniyet Müdürülüğü'ne giderek bilgi aldı.

Bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Uras ve Tuncel, önce Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek, gaz bombası kapsülünün çarpması sonucu yaralanan Kerem Öztürk'ü ziyaret etti. Milletvekilleri ardından Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek gözaltındaki vatandaşlar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Şifa Mahallesi'ne giderek yıkılan evlerin sahipleriyle konuşan milletvekillerine, vatandaşlar, seçim öncesinde inşaatlara izin verildiğin hatta belediye görevlilerin kendilerine "Kolay gelsin" dilediğini söyledi. Milletvekili Tuncel ise, "Önce buradaki halk ile konuşup ikna etmeleri gerekiyordu. seçim öncesinde gelip denetlemeden ayrılırken, şimdi inşaatların yıkımı yapılıyor. Halkla konuşup kalıcı çözümler bulmak gerekiyor." dedi.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Ufuk Uras ise, " Biz yıkım politikalarını kabul etmiyoruz. Bu örnekte görüldüğü gibi kentsel dönüşüm projesinin çatısı bir gün başımıza yıkılacaktır. Bundan Tuzla Belediye Başkanı birinci dereceden sorumludur. CHP ve AKP'de imza atarak ortak olmuşlardır. Ben hodri meydan diyerek belediye başkanının karşımıza çıkmasını istiyorum. seçim öncesi inşaatların yapılmasına göz yumdular." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious