Uğur Dündar, Başsavcı vekili ile görüştü

Uğur Dündar, Başsavcı vekili ile görüştü.9727
  • Giriş : 10.06.2009 / 17:40:00

'Ergenekon'da 2. iddianameyi hazırlayan cumhuriyet savcıları hakkında HSYK şikayet başvurusu yapan gazeteci-yazar Uğur Dündar İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Ergenekon'' soruşturması kapsamında 2. iddianameyi hazırlayan cumhuriyet savcıları hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) şikayet başvurusu yapan gazeteci-yazar Uğur Dündar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ile görüştü.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Dündar, Başsavcı Vekili Çolakkadı'nın odasına çıkarak, yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Bu görüşmeye ilişkin sorularını cevaplandıran Dündar, görüşmeyi, Turan Çolakkadı'nın talebi üzerine gerçekleştirdiklerini bildirdi.

''Benim daha önce 'Ergenekon' olarak bilinen davanın 2. iddianamesinde adımın geçmesiyle ilgili bir şikayet dilekçem vardı'' diyen Dündar, Çolakkadı'nın söz konusu şikayetle ilgili görüşüne başvurduğunu aktardı.

Uğur Dündar, avukatı Vural Ergül aracılığıyla Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) gönderdiği dilekçeyle, İstanbul Cumhuriyet Savcıları Ercan Şafak, Mehmet Ali Pekgüzel, Fikret Seçen, Mehmet Murat Yönder, Zekeriya Öz ve Nihat Taşkın hakkında şikayette bulunmuştu.

''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten savcılar ise Dündar ve avukatı Vural Ergül hakkında kendilerine hakaret edildiği gerekçesiyle HSYK'ya, yine Dündar'ın dilekçesindeki iddialara haberlerinde yer veren 3 gazete hakkında da Bakırköy, Şişli ve İstanbul Cumhuriyet başsavcılıklarına suç duyuruları yapmışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*