Uğur Dündar, CHP İstanbul adayı mı?

Uğur Dündar, CHP İstanbul adayı mı?.9727
  • Giriş : 19.12.2008 / 22:53:00

Düello bitti yankıları sürüyor. Gökçek, Dündar'ın CHP safında olduğunu iddia etti. Dündar ise bu iddialara sert çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçen akşam Star TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan düellonun yankıları sürüyor. Tüm yayın organları kimin daha tutarlı olduğuyla kimin sözlerini ve iddialarını daha iyi yansıttığıyla ilgili haberlere yer veriyor.

Düellonun taraflarından Melih Gökçek ise yüzleşme sonrası katıldığı tüm programlarda haksızlığa uğradığı iddiasında bulunuyor.

Gökçek bugün yine kamera karşısına geçti... Ve düzenlediği basın toplantısında da aynı tutumu sürdürdü. Açıklamasının önemli bir kısmını Uğur Dündar'a eleştiriye ayırdı.

Hem Kılıçdaroğlu hem de Uğur Dündar'a karşı mücadele ettiğini söyleyen Gökçek, "Çok büyük kumpasa geldim" dedi.

Melih Gökçek'in her yerde dile getirdiği "Uğur Dündar'ın tarafsız olmadığı" iddialarına Uğur Dündar'dan yanıt gecikmedi. Dündar Star TV Ana Haber bülteninde açtı ağzını yumdu gözünü.

İşte Dündar'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Sayın Melih Gökçek yüzleşme öncesi Sayın Kılıçdaroğlu'yla buluşarak kendisine kumpas kurduğumuzu söylüyor. Ayrıca CHP'den benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağımı iddia ediyor. Bunlar Sayın Gökçek'i traji komik durumlara düşerecek yalanlar, iftiralar. Bunlar külliyen yalan külliyen iftira, hatta gülünecek durumlar."

KILIÇDAROĞLU'YLA BİR ARAYA GELMEDİM

Düello öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu'yla hiç bir yerde bir araya gelmediğini dile getiren Dündar, Kılıçdaroğlu'nun telefonla bile olsa kendisinden hiç bir talepte bulunmadını söyledi.

Aksine düello öncesi Melih Gökçek'le 8-9 kez telefonla irtibata geçtiğini açıklayan Dündar, "Beni arayan da genellikle Sayın Gökçek'ti" dedi.

Kılıçdaroğlu'yla geçmişe dayanan hiç bir yakınlığımız da yoktur diyen Dündar, Melih Gökçek'i 1986 yılından beri tanıdığını ifade etti.

"Ayrıca ben Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Deniz Baykal'ın tarihi açık oturumunu, Dengir Mir Mehmet Fırat ile Sayın Kılıçdaroğlu arasında Meclis'in çatısı altında gerçekleşen tartışmaları da yönettim" diyen Dündar sözlerini şöyle sürdürdü;

GÖKÇEK LEHİNE YÜZDE YÜZLÜK BİR FARK VAR

"Bu yayınlardan sonra tüm değerli siyasetçiler beni tarafsız yönetimim nedeniyle kutladılar. Gelelim son yüzleşmeye... Melih Gökçek, 1 saat 32 dakikalık açık oturumda yaklaşık 46 dakika konuşmuş ve tam 53 kez söz kesmiş. Sayın Kılıçdaroğlu ise sadece 23 dakika konuşmuş ve 7 kez müdahalede bulunmuş. Yani konuşma süresi açısından arada Gökçek lehine yüzde yüzlük bir fark var. Şimdi Sayın Gökçek kalkmış benim taraflı olduğumu ve kendisini yeterince konuşturmadığımı iddia ediyor."

"Gökçek'in iddialarına gülüp geçiyorum" diyen Dündar, Melih Gökçek'in neden bu iddiaların arkasına saklandığını da şu sözlerle açıkladı.

GÖKÇEK'İN MESELESİ ADAYLAĞININ KESİNLEŞMEMESİ

"Bana göre Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın adaylığının kesinleşmiş olmasına karşın, kendi adaylığının hala netleşmemesine fena halde içerlemiş ve bu nedenle bizi suçlayarak hedef saptırmaya çalışıyor. Yani Gökçek'in meselesi biz değiliz. Onun meselesi adaylığının kesinleşmemiş olması"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*