Uğur Dündar emekli mi oluyor?

Uğur Dündar emekli mi oluyor?.9727
  • Giriş : 30.05.2009 / 03:20:00
  • Güncelleme : 29.05.2009 / 23:07:30

Uğur Dündar, 40 yıllık imajını bitirmiş olarak medyadan emekli olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2. adam olmayı bilinçli olarak seçenlerden korkmak gerekir

Hüsamettin Özkan, Cüneyt Zapsu, Hüsamettin Cindoruk, Önder Sav

Medya dünyasında en etkili ve ikinci adam olmayı bilinçli seçen isimlerin başında da Yılmaz Özdil gelir

Güçlü imaja sahip birinin arkasındadır hep. İşleri o kotorarır, gemiyi o yüzdürür, tirajı ve reytingi sağlar ama işi bittiğinde, birinci adam da bitmiş olur.

Geleceğin Ertuğrul Özkök'ü görülen, Hürriyet'in amiral koltuğuna oturacağına kesin gözüyle bakılan Fatih Çekirge bunların en önemlisi.

Yıllar boyu Star Gazetesi'nin künyesinde Çekirge'nin ismi üstte yazdı.

Ancak her şeyi yapan, Star'a yön veren Yılmaz Özdil'di

Star tüm bu dönem boyunca herkesle kavgalı bir yayıncılık izledi. Hatta kavgacılıkta Cem Uzan'ı bile geçti. Gazetecilik mesleğine yakışmayan, etik dışı, hırçın bir çizgiydi bu. Fatura elbetteki Fatih Çekirge'ye kesiliyordu. Erdoğan'a yönelik "Allahsız" gibi ağır manşetlerin faturasını Çekirge, yıllar boyu medya dışında kalarak ödedi. Bir gün Özkök'ün koltuğuna oturma hayalleri bu kopuş döneminde iyice soldu. Çekirge, gazetecilik serüveninde telafi edilemeyecek yaralar aldı. İşi adeta bitti. Şimdi bir sığıntı gibi Özkök'ün merhametine muhtaç. Hürriyet'te ise eski günlerin hatırına sadece adı var..

Star'ın yayın tarzının tüm faturasını ödedi, ödüyor. Oysa gazeteyi Yılmaz Özdil'in yaptığını tüm medya biliyor.

"Yandaş medya"nın ne olduğunu o dönem Yılmaz Özdil gösteriyordu aslında tüm gazetecilere. Yandaş Medya kitabının altında kendi imzası var çünkü. Genç Parti haberleri Star'da Yılmaz Özdil'in yaratıcı başlıklarıyla haftanın 2-3 günü manşetteydi. İstisnasız her gün ise ortada iki tam sayfa Uzan haberi yapılıyordu. Başlıklarda, fotoğraf altlarında Yılmaz Özdil tüm yaratıcılığını konuşturuyordu.

Her gün iki tam sayfa Bu yandaş medyalığın zirve yaptığı, bugün bile eşi görülmeyen bir yayıncılıktı

Toplumsal unutkanlık üzerine hemen her gün ironik yazılar döktüren Yılmaz Özdil, bunların da unutulduğunu düşünüyordur ama herkes unutmuyor

2. Adam olmanın böyle bir güzelliği var. Herşeyi sen çevirirsin, faturayı 1. Adam öder

Padişah asılır, Vezir yeni padişaha "çok yaşa" der ve yoluna devam eder

Çekirge yokolurken, Yılmaz Özdil yıllar geçtikçe güçlendi.

Şimdi faturayı ödeyen adam olarak kendisine Uğur Dündar'ı seçmiş durumda. Hatta Star Haber'de Dündar olursa teklifi kabul edeceğini açıkça söylemişti.

Güvenilir bir imaj, iyi bir ekran yüzü Uğur Dündar Yılmaz Özdil, bu imajı tam yol kullanıyor.

Bu ilginç bir bağımlılık 2. Adam olarak öylesine büyü yaratıyor ki, 1. Adam etkisinden kurtulamaz hale geliyor. Herşeyi hazır buluyor 1. Adam. İşler yolunda görünüyor, yolculuk devam ediyor

Ama dönüp, yine aynı girdaba girmiş durumdayız Yılmaz Özdil'le geçirdiği süre uzadıkça Uğur Dündar kısalmaya başladı. Dündar, hiçbir dönemde olmadığı kadar çok tartışılıyor. Para konusundan namus konusuna kadar tüm değerleri polemiklere açık. Doğrusunu ispatlayabilse de önemi yok.. Zihinler kılçıklarla dolu artık..

Bu 1. Adamların ödediği Yılmaz Özdil faturası

Dündar önce herkesin sempatiyle yaklaştığı adam olmaktan çıktı. Sonra "taraf" oldu, şimdi de hedef.. Hem de dürüstlüğünden, namusuna kadar bütün değerleriyle. Hakkında sıradan polislerin bile yüzlerce kez araştırma yaptığı ortaya çıktı. Artık herkes araştırma yapıyor. Yeni şeyler mutlaka çıkabilir, herkes hakkında çıkar..

Sonuçta, yolların ayrılma zamanı geldiğinde; Yılmaz Özdil yeni bir maceraya, yeni bir 1. Adamla devam eder

Uğur Dündar ise ilerlemiş yaşıyla, 40 yıllık imajını bitirmiş olarak emekli olur. Uğur Mumcu gibi hatırlanma fırsatını son düzlükte kaçırmış olarak

Post Medya

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*